Deltagere til Sportmaster cup 2017

Sportmaster cup 2017. Horsens FS afholder igen stort indefodboldstævne i Vesthallen, Torstedhallen og Stensballehallen den 6. 7. og 8. januar 2017. Der spilles i drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13. STATUETTER/POKALER TIL ALLE SPILLERE.

Drenge U10  | AB  | Herrer/Drenge

29 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg/Gedved C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Erritsø GIF Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Farstrup Comfort B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Hatting Torsted 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting Torsted
Hatting Torsted 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting Torsted
Hedensted IF 1 A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Herning Fremad 1 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Horsens FS 1 B Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens FS 2 C Logo Horsens FS Horsens FS
Lund if B Logo Lund IF Lund IF
Oks 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Overlund A Logo Overlund GF Overlund GF
Pixelz A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rask Mølle C Logo Rask Mølle-Aale IF Rask Mølle-Aale IF
Ravn Arkitektur A Logo Bredballe IF Bredballe IF
SIK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK Viborg 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skibet IF 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet IF 2 C Logo Skibet IF Skibet IF
Skjold B Logo Sportssammenslutningen Skjold Sportssammenslutningen Skjold
Sole IF B Logo Sole IF Sole IF
Spjald A Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening
TRIF A Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
VSK Aarhus B Logo VSK Aarhus VSK Aarhus

Drenge U11  | AB  | Herrer/Drenge

41 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
All Stars B Logo Dalum IF Dalum IF
ANFOTEC C Logo Hedensted if Hedensted if
As C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet As Idætsforening
Bagges Boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Danisol C Logo Tørring IF Tørring IF
De Konge Blå B Logo Løsning IF Løsning IF
Egebjerg/Gedved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Hei B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 5 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hornsyld IF 1 B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Hornsyld IF 2 C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Horsens FS 1 A Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens FS 2 B Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens FS 3 C Logo Horsens FS Horsens FS
Hovedgård 1 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Håndværkerne B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Legenderne A Logo Dalum IF Dalum IF
Lystrup 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup 2 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Rødkilde Gymnasium A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Sengegården Randbøl C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Skødstrup 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Spar Nord Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Sportmaster Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 3 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Team Autogården B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
Team DLO-Rengøring Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Team Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
vejle fc C Logo vejle fc vejle fc
VRI1 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

Drenge U12  | AB  | Herrer/Drenge

27 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
@sarascheel ceramic. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fc Horsens 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HEI A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hevi drengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HFS 1 B Logo Horsens fs Horsens fs
HFS2n C Logo Horsens fs Horsens fs
HOG 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hovedgård C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Ikast drengene A Logo Ikast fs Ikast fs
Ikast drengene 1 A Logo Ikast fs Ikast fs
prima B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet prima
Richardos drenge B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ringkøbing United B Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
SIK05 B Logo stensballe ik stensballe ik
Spar Nord A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe 3 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Sydbank, Vejle A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team DAB B Logo FC Horsens FC Horsens
Team EFB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Team Skoletube A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team SNORK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TP montage 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Tretow`s Drenge A Logo Fc Horsens Fc Horsens

Drenge U13  | AB  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allstars A Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Andrup A Logo Andrup IF Andrup IF
Andrup 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Automatic syd eltavler B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Beastside B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Brædstrup if 1 B Logo Brædstrup if Brædstrup if
Brædstrup if 2 C Logo Brædstrup if Brædstrup if
Cafe Borgen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
CASA Boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Entreprenør Thorkild Jensen C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hatting-Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Herning Fremad 1 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
HFS Young Boys B Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens FS 1 C Logo Horsens FS Horsens FS
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
IFS Blue A Logo Ikast FS Ikast FS
IFS Yellow A Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS B Logo Ikast FS Ikast FS
julle B Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Padborg Ejendomme A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Smash Machines A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sportigan Hedensted B Logo Hedensted IF Hedensted IF
SSV1 B Logo Stilling IF Stilling IF
SSV2 C Logo Stilling IF Stilling IF
Team AC A Logo AC Horsens AC Horsens
Team netIP-Sportigan Holstebro A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Østbasen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Drenge U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC HORSENS 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC HORSENS 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC HORSENS 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting -Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
HEI 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Horsens KFUM 1 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM

Drenge U7  | Mixede

33 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Banditterne C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brande IF 1 C Logo Brande IF Brande IF
Brande IF 2 C Logo Brande IF Brande IF
Brande IF 3 C Logo Brande IF Brande IF
Bredballe IF 1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 4 A Logo Bredballe IF Bredballe IF
BUF Horsens A Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 2 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 3 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Egebjerg SUPERSTARS C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Gedved Logo Gedved if Gedved if
Hatting/Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hfs 2 Logo Horsens FS Horsens FS
Hfs 3 Logo Horsens FS Horsens FS
Hfs 4 Logo Horsens FS Horsens FS
Hfs1 C Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens KFUM A Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Højgaard Installation Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hørning IF 1 Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Stensballe 1 Logo Stensballe ik Stensballe ik
Stensballe 2 B Logo Stensballe ik Stensballe ik
Stensballe 3 B Logo Stensballe ik Stensballe ik
Stilling IF Logo Stilling IF Stilling IF
Them gf 1 B Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896
Them gf 2 B Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896
TRIF Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
Vinding SF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF
Vinding SF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF

Drenge U8  | AB  | Herrer/Drenge

35 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BaggesBoys A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
BNY Elektronik B Logo Lindved Gymnastikforening Lindved Gymnastikforening
Bredballe IF B1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Egebjerg I.F. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg I.F.
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC Horsens 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting-Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 4 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HOG 1 A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Horsens FS B Logo Horsens FS Horsens FS
LokalBolig Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Lystrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Løsning B Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 2 B Logo Løsning IF Løsning IF
Overlund GF 1 A Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 2 A Logo Overlund GF Overlund GF
Rårup C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Skibet 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skødstrup SF 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 4 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 5 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 6 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Solbjerg IF B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Stouby GIF B Logo Stouby GIF Stouby GIF

Drenge U9  | AB  | Herrer/Drenge

30 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Konge Blå C Logo Løsning IF Løsning IF
Fc horsens1 A Logo FC Horsens FC Horsens
fc horsens2 A Logo FC Horsens FC Horsens
fc horsens3 B Logo FC Horsens FC Horsens
fc horsens4 C Logo FC Horsens FC Horsens
fc horsens5 C Logo FC Horsens FC Horsens
Fodbold Venner B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fodbold Venner
Fredericia FF1 B Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia FF2 C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia KFUM A Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gaurslund IF 4 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gaurslund IF 5 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HIF A B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
HIF B B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
HIF C B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Horsens FS B Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens FS 2 C Logo Horsens FS Horsens FS
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kolding boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Løgstrup A Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Rask Mølle C Logo Rask Mølle-Aale IF Rask Mølle-Aale IF
Rårup B Logo Rårup GIF Rårup GIF
Sanderum 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum bk
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum bk
Vamdrup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup IF fodbold
Viborg FF A Logo Viborg FF Viborg FF

Arrangør: Horsens FS
Sted: Vesthallen
Adresse: Fussingsvej 61
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 21-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter