Deltagere til Sportigan Julecup 2016

Et indefodboldstævne i Bankagerhallen i Horsens for alle drenge imellem 5-11 år. POKALER TIL ALLE SPILLERE Alle hold er garanteret min. 4 kampe. Som noget nyt spilles der både efter DGI Sydøstjylland og DBU Jylland regions 3 indendørs regler

U10 4 mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dansten Drengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Horsens 1 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
GGIF 1 A Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM 1 A Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 3 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
NBSIF A A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Virup IF B Logo Virup IF Virup IF

U11 4 mands Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ANFOTEC C Logo Hedensted if Hedensted if
De Konge Blå B Logo Løsning IF Løsning IF
De røde hunde C Logo FC Horsens FC Horsens
hei B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hi Five A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hornsyld IF C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Horsens KFUM Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
LIK B Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Lystrup 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup 2 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Sengegården Randbøl C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
Sportigan Holstebro A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Autogården B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl SG&I
vejle fc C Logo Vejle FC Vejle FC
VRI B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U5 3-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6-U5 3-mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC HORSENS 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC HORSENS 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC HORSENS 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting - Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Horsens KFUM C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Hovedgård 1 C Logo Hovedgård if Hovedgård if
Pionererne C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Superheltene C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U7 3-mands Drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
DIF C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Fc Horsens 1 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 Logo FC Horsens FC Horsens
Fc Horsens 4 Logo FC Horsens FC Horsens
Hadsten SK 1 Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten sk 2 Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hedensted 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hfs 1 Logo Horsens fs Horsens fs
Hfs 2 Logo Horsens fs Horsens fs
Hfs 3 Logo Horsens fs Horsens fs
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Hundslund IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe 1 B Logo Stensballe ik Stensballe ik
Stensballe 2 B Logo Stensballe ik Stensballe ik
Stensballe 3 C Logo Stensballe ik Stensballe ik

U8 5-mands Drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF B B Logo Bredballe IF Bredballe IF
FC Horsens 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
Gødvad IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gødvad IF
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HEI Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Hundslund IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Løsning B Logo Løsning if Løsning if

U9 4-mands Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
De Konge Blå C Logo Løsning IF Løsning IF
GIF hold 1 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
GIF hold 2 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber

U9 5-mands Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
EUI 1 C Logo Engum UI Engum UI
EUI 2 C Logo Engum UI Engum UI
fc horsens 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
fc horsens1 A Logo FC Horsens FC Horsens
fc horsens3 B Logo FC Horsens FC Horsens
fc horsens4 C Logo FC Horsens FC Horsens
fc horsens5 C Logo FC Horsens FC Horsens
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM

Arrangør: Horsens KFUM
Sted: Bankagerhallen
Adresse: Bankagervej 99
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 01-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter