Deltagere til Dybbøl Cup 2017

Broager Sparekasse - DYBBØL-CUP 2017 13-14-15 Januar. Dybbøl IU fodbold har hermed fornøjelsen at indbyde til indendørs fodboldstævne i Dybbøl Hallerne, Aabenraavej 25. 6400 Sønderborg. Sidste sidste Tilmelding er 02.01.2017

Senior Damer  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BIG 1 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 2 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 3 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hedensted IF C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Udskifterne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

Senior Herre  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Blue Warriors A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
De små søde Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ??
FC Augustenborg Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
FC Congo Cony C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
FC Flasker på Bordet Jaja Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Fc gulddrengene A Logo Sønderborg fremad Sønderborg fremad
Frisør Morgenhår A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
Hutlihut 19 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
KIE Allstarts 19 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Kom så de hvi'e! A Logo BOV IF BOV IF
Løjt IF B Logo Løjt IF Løjt IF
Mattekøck Dreamteam A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Oks B Logo FC Sønderborg FC Sønderborg
Team Navjan Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Zamundas B Logo Broager UI Broager UI

U10D  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 1 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 2 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bov IF/ipnordic B Logo Bov IF Bov IF
Bov IF/ipnordic 2 C Logo Bov IF Bov IF
BUI 1 B Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted
Lundtoft if B Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Svenstrup UF C Logo Svenstrup Ungdomsforening Svenstrup Ungdomsforening
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 1 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 3 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
U10P B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
VBIF drengene hold 1 C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening
VBIF drengene hold 2 C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening

U10P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF B Logo Bov IF Bov IF
Ensted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Homie'n'sons ApS C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt IF C C Logo Løjt IF Løjt IF
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB U10 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB U10 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U11P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup uii B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
TEAM SUB Ipnordic 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
TEAM SUB Ipnordic 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U12P  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FC Sundeved C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
FVB piger 1 C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening
FVB piger 2 C Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening Varnæs-Bovrup Idrætsforening
GB B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HFK piger 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI U11 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Nordals C Logo Nord-Als Boldklub Nord-Als Boldklub

U13D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS A Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BUI C Logo Broager UI Broager UI
BÙI A Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl A A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl C C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Team Vest 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest
Team Vest 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest

U13P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EGB B Logo Ejby IK Ejby IK
Team blå piger A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Tønder SF Logo Tønder SF Tønder SF

U14D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BIG 1 (PigerU16) B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 2 (U16 piger) B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB Sønderborg 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 3 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U14P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U13 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lundtoft if C Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Løjt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løjt
Sdbg. Fremad 1 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sdbg. Fremad 2 B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sdbg. Fremad 3 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sdbg. Fremad 4 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U15D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bo og de gode B Logo Ribe boldklub Ribe boldklub
De store gutter A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ??
Egen IU B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
FCS 1 A Logo FC Sønderborg FC Sønderborg
FCS 2 A Logo FC Sønderborg FC Sønderborg
Løjt IF A Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 1 B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 B Logo Løjt IF Løjt IF
Minions A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U15P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U16D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl 1 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Eliten A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eliten
FC Krøllet røvskæg B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Hvad står der egentligt her A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Thoms Regime B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U16P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U17D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF B Logo BOV IF BOV IF
FC Kran B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Flappes Børn B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Lundtoft IF B Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Sundeved All-stars B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U18P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U19D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 3X3 MIX  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl 1 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lundtoft B Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Lysabild Logo Lysabild SG Lysabild SG
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U7 3X3 MIX  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl 1 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 4 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Hørup UI 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Lundtoft B Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Midtals1 Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sub 3 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U8D  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager 2 B Logo Broager UI Broager UI
Broager 3 B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lundtoft B Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Løjt 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løjt If U8
Løjt 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løjt If U8
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabk B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
Aabk 2 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremads Piger B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Løjt piger 1 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt piger 2 C Logo Løjt IF Løjt IF

U9D  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF/ipnordic C Logo Bov IF Bov IF
BUI B Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 U10 piger C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted IF U9 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lundtoft B Logo Lundtoft IF Lundtoft IF
Midtals IF B Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 4 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Team GB A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub

U9P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Veteran Herre  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sted: Dybbøl-Hallerne
Adresse: Aabenraavej 25 A
Postnr: 6400
By: Sønderborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 02-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter