Deltagere til Sportigan Pokalcup 2016 i Viborg

Søndermarken IK inviterer til Sportigan Pokalcup 2016 mellem jul og nytår. Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 til og med U-9 mens der sluttes med finaler i U-10 - U-12. Vi glæder os til at se JER!

U-10 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK Viborg (Hvid) A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg (Sort) A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-10 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løgstrup GIF B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Overlund B Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund drengene B Logo Overlund GF Overlund GF
SIK Viborg (Blå) Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg (Rød) B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Tjørring IF B Logo Tjørring IF Tjørring IF
TVS1 B Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening Løvel Ungdoms og Idrætsforening

U-10 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 Fra morgenen

Holdnavn Niv Logo Klub
Houlkær if C Logo Houlkær if Houlkær if
Løgstrup GIF C Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Roslev C Logo Roslev IK Roslev IK
Rødkærsbro C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødkærsbro
SIK Viborg (Grøn) C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg (Gul) C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
TVS2 C Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening Løvel Ungdoms og Idrætsforening

U-10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 Middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 Først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Søndermarken A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
VFF 1 A Logo Viborg FF Viborg FF

U-11 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
brædstrup 1 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
NUGF-drengene 1 B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
NUGF-drengene 2 B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
NUGF-drengene 3 B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
NUGF-drengene 4 B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Søndermarken B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Søndermarken IK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Tjørring IF B Logo Tjørring IF Tjørring IF
VFF 2 B Logo Viborg FF Viborg FF

U-11 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
brædstrup 2 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
brædstrup 3 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Knejterne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tjele Vest Sport
Ravnsbjerg IF C Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Rødkærsbro C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødkærsbro
Søndermarken C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-11 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skibets seje sild B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibets Seje Sild 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
Team Viborg Lilla Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
TeamViborg gul B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U-11 piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12 pige B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nissebanden B Logo Overlund GF Overlund GF
Nissepigerne B Logo Overlund GF Overlund GF
Team Vibrog B Logo Team Viborg Team Viborg

U-12 pige C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Viborg FF C Logo Viborg FF Viborg FF

U-6 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 Fra morgenen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bmk 90 C Logo Bmk 90 Bmk 90
Ravnsbjerg B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
SIK 1 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 3 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Ulbjerg IF B Logo Ulbjerg Idrætsforening Ulbjerg Idrætsforening

U-7 drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 Fra morgenen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerringbro IF B Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Borbjerg GU C Logo Borbjerg GU Borbjerg GU
Houlkær Logo Houlkær IF Houlkær IF
Lopperne B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Raketterne B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
SIK 1 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 3 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skive IK Resen 1 B Logo Skive IK Skive IK
Skive IK Resen 2 Logo Skive IK Skive IK
Viborg FF 1 Logo Viborg FF Viborg FF
Viborg FF 2 Logo Viborg FF Viborg FF

U-7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 Fra morgenen

Holdnavn Niv Logo Klub

U-8 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gødvad IF
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Overlund GF 1 A Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 2 A Logo Overlund GF Overlund GF
SIK 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-8 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF1 B Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Houlkær IF 1 B Logo Houlkær IF Houlkær IF
IK Rosendal B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SIK 2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 3 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
TVS1 B Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening Løvel Ungdoms og Idrætsforening

U-8 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF 2 C Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Borbjerg GU C Logo Borbjerg GU Borbjerg GU
Gødvad 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gødvad IF
Gødvad 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gødvad IF
Houlkær IF 2 C Logo Houlkær IF Houlkær IF
Løgstrup C Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Sik 4 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Sik 5 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
IK Rosendal U8 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Team Viborg U8 piger Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg U8 piger Logo Team Viborg Team Viborg

U-9 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 Først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Ik Rosendal Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Mejrup A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Ravnsbjerg 1 A Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
SIK Tigers A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg ff A Logo Viborg FF Viborg FF

U-9 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ik Rosendal Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SIK Lions B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Panthers B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skive IK 1 B Logo Skive IK Skive IK
Skive IK 2 B Logo Skive IK Skive IK
Sunds drengene B Logo Sunds Idrætsforening Sunds Idrætsforening
Aalestrup IF B Logo Aalestrup IF Aalestrup IF

U-9 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF C Logo Brande IF Brande IF
Ik Rosendal Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Ravnsbjerg 2 C Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
SIK Bears C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 04-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter