Deltagere til Gentofte Børnefutsal U6 + U7 - 3.-4. december

Futsalturnering for U6 og U7 i det Nordlige København. Der spilles 4v4 på 30x20 meter, medaljer til alle spillere, som udgangspunkt 5 kampe pr. hold, en effektiv tidsplan der holder og dommere på kampene. Alt I skal gøre er at møde og få et par gode timer

U6 (2011) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 13.30

Holdnavn Niv Logo Klub
HIK Hvid A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U6 (2011) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 09.00 & 11.15

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 1 Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 2 Logo Albertslund IF Albertslund IF
FC Ninjago B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
HIK Blå C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Rød B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U7 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 13.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Hellas 2 A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIK 1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U7 (2010) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09.00 & 11.15

Holdnavn Niv Logo Klub
Hellas 1 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIK 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK 2
HIK 3 C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kr. Værløse 1 B Logo Kirke Værløse IF Kirke Værløse IF
Skjold 2011 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Valby Boldklub 1 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby Boldklub 2 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby boldklub 3 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub


Sted: Gersonshallen
Adresse: Gersonsvej 41
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Futsal

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 27-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter