Deltagere til Hvalsø Cup 2017

Hvalsø-Cup er et breddestævne, som afvikles 6. - 8. Januar 2017. POKALER til de tre bedste hold i rækkerne U10-U17! MEDALJER til alle i rækkerne U8 til U9. Der uddeles scoringspræmier for gode mål og redninger.

U10  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Konya B Logo Ishøj boldklub Ishøj boldklub
FC Konya C Logo Ishøj boldklub Ishøj boldklub
fc såby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet såby
Gadstrup Blå Logo Gadstrup IF Gadstrup IF
Gadstrup Rød Logo Gadstrup IF Gadstrup IF
Holbæk B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hvalsø 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø 2 Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø 3 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø 4 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Team såby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet såby
Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub Tuse Næs Boldklub
Tølløse Bold Klub B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Tølløse Bold Klub B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Viby IF Logo Viby IF Viby IF
Vor Frue B Logo Vor Frue IF Vor Frue IF

U10-piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 nisserne B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
De seje fodboldpiger C Logo Saaby Fodbold Saaby Fodbold
Hvalsø u 10 piger Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø u 10 piger Logo Hvalsø IF Hvalsø IF

U11  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HG Blå B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG Hvid B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holmegaard Rød Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard Sort Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Hvalsø 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø 2 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
LBI C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
RB1906 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U11-piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 STRØBY FODBOLD B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Cocopigerne Logo Tuse Næs Boldklub Tuse Næs Boldklub
De seje fodboldpiger C Logo Saaby Fodbold Saaby Fodbold
Hvalsø u 11 piger Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Nykøbing IF B Logo Nykøbing IF Nykøbing IF
Tusepigerne Logo Tuse IF Tuse IF

U12  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BFB 1 B Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
BFB 2 C Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
Holbæk Sportsakademi B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hvalsæ Hold B B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø hold A C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
J.A AUTO B Logo B1903 B1903
LBI C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Olivers Garage Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rosenhøj BK 2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12-piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Brøndbyernes IF A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF A
Brøndbyernes IF B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
De uforglemmelige 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
De uforglemmelige 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hvalsø u 12 piger Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø u 12 piger Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Lynge-Broby B Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Lynge-Broby Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Nykøbing IF Logo Nykøbing IF Nykøbing IF
Roskilde Pigerne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BFB U13 C Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
De blå drenge Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
De sorte drenge Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Greve Blå Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Hvid Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIF1 Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
HIF2 Logo Hvalsø if Hvalsø if
HIF3 Logo Hvalsø if Hvalsø if
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13-piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gundsø piger C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
HGB Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Hvalsø 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø 2 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø 3 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Lynge-Broby Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Lynge-Broby B Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Team Odense A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst

U14  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF Grøn B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Hvid B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Gentofte Vangede Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Green Team B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HG drengene B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Hvalsø U14 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
KFUM03 Roskilde B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Moffe.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Team Iskold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Sportigan B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Sportigan

U15  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Grønlænderne B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hvalsø 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø 2 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Køge Boldklub Grå B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub Hvid B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub Sort B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Team H. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Toftegaards Drenge Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
tyson¨s drenge 1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
tyson¨s drenge 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Viby Boys B Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening

U15-piger  | Kvinder/Piger

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B`s piger B Logo FC Damsø FC Damsø
Fc smølferne C Logo FC Damsø FC Damsø
Fk 1 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk 2 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Hvalsø Auto 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø Auto 2 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø Auto 3 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
JBK Pigerne 1 B Logo Jyderup boldklub Jyderup boldklub
JBK Pigerne 2 B Logo Jyderup boldklub Jyderup boldklub
JBK Pigerne 3 B Logo Jyderup boldklub Jyderup boldklub
JBK Pigerne 4 B Logo Jyderup boldklub Jyderup boldklub
Rosenhøj A B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj B B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj C B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Team Vinico 1 B Logo Nykøbing IF Nykøbing IF
Team Vinico 2 C Logo Nykøbing IF Nykøbing IF
Tølløse B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Vemmelev 1 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 2 Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Viby IF C Logo Viby If Viby If

U17  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
A-Team B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Azpilicuetas Drengene C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Azpilicuetas Drengene C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
BSF C Logo Ballerup-Skovlunde fodbold Ballerup-Skovlunde fodbold
bussen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet O.P. GaMeRBoYs
Danskerne og deres slave B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
FC Siker C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Godaus B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Godaus Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
HSA Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
J og P B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Jordfræserne RHS Trumler-Theis FC C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Lady Crime C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
old boys B Logo vipperød bk vipperød bk
Orale C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Såby fodbold
Saint le plyt C Logo Vipperød BK Vipperød BK
Skillz That Killz B Logo Vipperød BK Vipperød BK

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse 1 A Logo Benløse IF Benløse IF
Bramsnæs fb C Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
Bro's A Logo Vindinge IF Vindinge IF
Bro's A Logo Vindinge IF Vindinge IF
Brøderne B Logo Vindinge if Vindinge if
Hvalsø Blå C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvalsø
Hvalsø Grøn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvalsø
Thors drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Såby Fodbold

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramsnæs fb C Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
Bramsnæs fb C Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
BS72 C Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Hvalsø IF 1 B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Svogerslev C Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC

Arrangør: Hvalsø IF
Sted: Hvalsø Hallen
Adresse: Skolevej 5
Postnr: 4330
By: Hvalsø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 26-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter