Deltagere til Sportigan Langebæk Cup 2017

Sportigan Langebæk cup 2017. Stævnet er for årgangene U7 til U15. U7-U9 Medaljer til alle spillere. U10-U13 Flotte pokaler til nr. 1-2-3. U14-U15 Spilles om flotte pengepræmier. Husk hurtig tilmelding pga holdbegræsning.

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 29 januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Ejby IF 68 - 2 C Logo Ejby IF 68 Ejby IF 68
Ejby IF 68-1 C Logo Ejby IF 68 Ejby IF 68
Farmor & Farfar A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Giants C Logo Næstved IF Næstved IF
Langebæk Alliancen Hvid Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Møns FK 3 C Logo Møns FK Møns FK
Møns FK 4 C Logo Møns FK Møns FK
Team Nordøst Falster B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub

U11  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 21 januar

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Præstø C Logo Præstø If Præstø If
FHF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng Hedehusene Fodbold
Langebæk Alliancen Hvid Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Næstved drengene Logo Næstved IF Næstved IF
Rønnede 1 B Logo Rønnede IF Rønnede IF
Rønnede 2 B Logo Rønnede IF Rønnede IF
SSMV.DK B Logo Vordingborg if Vordingborg if
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Svend Gønge Blå Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Velez Sarsfield B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
ØGIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U12  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 28 januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Dab Boyz B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
Dino 23 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FK 05 "Brandvarm" B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FK 05 "Iskold" B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Langebæk Alliancen blå Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
MFK - "Bare en tand bedre" C Logo Møns FK Møns FK
MFK - "Endnu en tand bedre" C Logo Møns FK Møns FK
MFK - "Outsiders" C Logo Møns FK Møns FK
Nr. Jernløse Dyreklinik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
nykøbing fc Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Nyråd IF Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Pizza Boyz B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
Team Dissing Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Team Vestgn B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vestegnen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 21 januar

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Mobil B Logo Næstved IF Næstved IF
HB1 Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HB2 Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
k på mål Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Langebæk Alliancen Blå B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Møn 1 C Logo Møns FK Møns FK
Møn 2 C Logo Møns FK Møns FK
Rodi's Autocenter B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Dissing 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ørslev Hvid B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev Rød B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev Sort B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag d. 20 januar

Holdnavn Niv Logo Klub
De raske drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Intersport A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Langebæk Alliancen Blå B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
Roskilde Racing Center Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Team Iskold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Næver B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tekno Boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U15  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 28 januar

Holdnavn Niv Logo Klub
De sammenbragte Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
De unge bjørne Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Køge Boldklub Hvid B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub Sort B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Langebæk Alliancen Blå B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Rød Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Limoguys C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Reunion FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Roskilde Racing Center Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
RØDVIG Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Team H. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Viby A Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening
Ørslev Rød B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev Sort B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U7  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 22 januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Holmegaard C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Præstø IF 1 Logo Præstø IF Præstø IF
Præstø IF 2 Logo Præstø IF Præstø IF
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
VIF 1 B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 2 B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Østmøn Fodboldklub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Østmøn Fodbldklub

U8  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 22 jjanuar

Holdnavn Niv Logo Klub
FK blå C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Gyrstinge IF C Gyrstinge IF Logo ukendt af Staevner.dk Gyrstinge IF
Møns drenge B Logo Møns FK Møns FK
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
ØGIF B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U9  | BC  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 29 januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Langebæk Alliancen Hvid Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Møns FK 1 C Logo Møns FK Møns FK
Møns FK 2 C Logo Møns FK Møns FK
NAB Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
Nfc Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
NFC blå Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
Nfc rød Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
Nyråd B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Team Candyfloss B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet kt290809@gmail.com
Tingsted B Logo Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub
ØGIF RØD B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
ØGIF SORT B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

Arrangør: Langebæk Alliancen
Sted: Langebæk Hallen
Adresse: Åløkkevej 2
Postnr: 4773
By: Stensved
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 07-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter