Deltagere til HORSENS INDOOR 2017

HORSENS INDOOR 2017 for U6 - U12 fra den 13/1 til den 15/1 2017. Igen i år med meget flotte pokaler/statuetter til ALLE spillere. 1 plads tilbage i U11 C rækken

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HFS 1 B Logo Horsens FS Horsens FS
HFS 2 B Logo Horsens FS Horsens FS
HFS 3 C Logo Horsens FS Horsens FS
Vejle Boldklub B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U11  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagges Boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
De Konge Blå B Logo Løsning IF Løsning IF
Hornsyld IF C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Horsens FS 2 B Logo Horsens FS Horsens FS
Hovedgård 1 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Håndværkerne B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Løgten FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Løjt IF B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF1 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF2 C Logo Løjt IF Løjt IF
Solbjerg IF 1 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 2 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Starup Gutterne C Logo Starup UIF Starup UIF
Team Licens B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
vejle fc C Logo vejle fc vejle fc

U12  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
5.B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BGIF Gul C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Rød B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
David Super Lights B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HFB
Egebjerg B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Harlev Hustlers C Logo Harlev IK Harlev IK
Hatting-Torsted B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting-Torsted
Hatting-Torsted 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting-Torsted
Hovedgård C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Høgsberg Helte B Logo Brande IF Brande IF
Kolding IF B Logo kolding if kolding if
Team DAB B Logo FC Horsens FC Horsens
TMG B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 2 B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC HORSENS 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC HORSENS 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
HEI 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Jelling 1 A Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber

U7  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
DIG C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Egebjerg Superstars C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Fire flotte fyre B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hadsten 1 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten 3 C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hatting/Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Højgaard Installation B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hørning IF 1 Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 4 Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Lystrup IF 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Ølsted C Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U8  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Brande 1 A Logo Brande If Brande If
Brande 2 C Logo Brande IF Brande IF
Egebjerg I.F. 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg I.F.
Egebjerg I.F. 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg I.F.
Hatting-Torsted A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hobro Ik C Logo Hobro IK Hobro IK
Hundslund IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LokalBolig Vejle A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Løsning B Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 2 B Logo Løsning IF Løsning IF
SIK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stautrup 1 B Logo Stautrup IF Stautrup IF
Stautrup 2 B Logo Stautrup IF Stautrup IF
Stautrup 3 C Logo Stautrup IF Stautrup IF
Supergirls Egebjerg A Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening

U9  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg A A Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
De Konge Blå C Logo Løsning IF Løsning IF
Egebjerg Drengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg IF
Egebjerg If A Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
EUI 1 C Logo Engum UI Engum UI
EUI 2 C Logo Engum UI Engum UI
GFS Snorlax A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Galten FS
VB A A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VB B1 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VB B2 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VB C C Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VRI A A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØBG B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening


Sted: Vesthallen
Adresse: Fussingsvej 61
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 06-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Vestjysk Bank Cup Harboøre
14. - 16. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter