Deltagere til CC Sportswear cup

CC sportswear cup er et brede stævne som afvikles på kort tid i en lækker hal. Der er gode omklædningsforhold, cafeteria, og tilskuere pladser. Gode parkerings muligheder.

Fodbold fitness kv.  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 17.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Bytoften 1 B Logo IF Bytoften IF Bytoften
Bytoften 2 Logo IF Bytoften IF Bytoften
FC baghave A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold

Herre Senior  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 19.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Alkoholdet B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bytoften 1 B Logo IF Bytoften IF Bytoften
Bytoften 2 B Logo IF Bytoften IF Bytoften
Bytoften 3 B Logo IF Bytoften IF Bytoften

Kvinde senior  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 16.45

Holdnavn Niv Logo Klub
50 Shades of Volvox B Logo Boldklubben Volvox Boldklubben Volvox
Bytoften B Logo IF Bytoften IF Bytoften
Volvox Power Rangers B Logo Boldklubben Volvox Boldklubben Volvox

U 10 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 8.00

Holdnavn Niv Logo Klub
De Luxe drengene B Logo Ishøj boldklub Ishøj boldklub

U 11 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl 10.15

Holdnavn Niv Logo Klub
Bytoften Logo IF Bytoften IF Bytoften
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 12 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl 12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Bytoften 1 B Logo IF Bytoften IF Bytoften
Bytoften 2 B Logo IF Bytoften IF Bytoften
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 12 piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 12.15

Holdnavn Niv Logo Klub
Svogerslev Boldklub B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U 13 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 14.45

Holdnavn Niv Logo Klub
Bytoften Logo IF Bytoften IF Bytoften
De Hvide B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kumferne B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Olivers Garage Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ørslevdrengene B Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U 14 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Green Team B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub

U 15 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 10.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Bytoften Logo IF Bytoften IF Bytoften
Ørslev Rød C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev Sort C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U 16 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl 14.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Bytoften B Logo IF Bytoften IF Bytoften

Veteran  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 19.45

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: IF Bytoften
Sted: Gladsaxe sportshal 1
Adresse: Vandtårnsvej 55
Postnr: 2860

Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 05-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Følg Staevner.dk på Twitter