Deltagere til EnergiMidt - Skals Cup 2016

Det populære og traditionsrige stævne EnergiMidt-Skals Cup for U6 - U19 afholdes igen år i Skals Idrætscenter. I år FUTSAL for U13-14-15 dr! Man kan læse meget mere om stævnet, herunder rækker, påregnede spilletidspunkter, præmier m.m. her på staevner.dk.

Futsal U13-Dr. 2004  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 20/11 middag

Holdnavn Niv Logo Klub

Futsal U14-Dr. 2003  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 19/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Cafe Borgen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Eastside drengene 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside
Eastside drengene 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside
Ikast FS (1) Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS (2) Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast KFUM Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
Løgstrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løgstrup
Randers Freja Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SUB 88 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
Aars IK Logo Aars IK Aars IK

Futsal U15-Dr. 2002  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 19/11 eftermid/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Eastside A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside Viborg
Eastside Viborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside Viborg
MorsØ FC Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MorsØ FC
St. Restrup IF Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
SUB 88 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
Aalborg Futsal Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aalborg

U10 Drenge 2007 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 19/11 eftermid/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
MorsØ FC (1) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing Mors
MorsØ FC (2) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing Mors
NUGF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørremarken
Resen 1 Logo Skive IK Skive IK
Resen 2 Logo Skive IK Skive IK
Resen 3 Logo Skive IK Skive IK
Rosendal IK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rosendal IK
Viborg FF (1) Logo Viborg FF Viborg FF
Viborg FF (2) Logo Viborg FF Viborg FF
Viborg Søndermarken IK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Viborg Søndermarken

U10 Drenge 2007 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 20/11 formid/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjerringbro if Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bjerringbro
Houlkær B Logo Houlkær if Houlkær if
Løgstrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løgstrup
Mariager IK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mariager IK
SUB88 1 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
SÙB88 2 C Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening

U11 Drenge 2006 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 19/11 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løgstrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løgstrup
Sparkær If Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sparkær
VFF 1 A Logo Viborg FF Viborg FF
VFF 2 B Logo Viborg FF Viborg FF

U11 Drenge 2006 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 20/11 form/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Klejtrup
BT/SVIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BT/SVIF
Løgstrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løgstrup
SUB 88 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB88
Vridsted IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
aalestrup if B Logo Aalestrup IF Aalestrup IF

U11 Piger 2006-07  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 20/11 form/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BT/SVIF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BT/SVIF
BT/SVIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BT/SVIF
Kvik/AIF C Logo Aalestrup IF Aalestrup IF
Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
Vh08 u11 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08

U12 Drenge 2005 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 19/11 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BT/SVIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BT/SVIF
aalestrup if B Logo Aalestrup IF Aalestrup IF
Aars IK (1) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aars
Aars IK (2) Logo Aars IK Aars IK

U12 Drenge 2005 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 19/11 eftermid/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
ATI Fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Blandet
BMK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMK
BMK (2) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMK
Drengene fra Friskolen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Viborg SIK
kb 1 B Logo kristrup boldklub kristrup boldklub
kb 2 Logo kristrup boldklub kristrup boldklub
kb 3 Logo kristrup boldklub kristrup boldklub
Mejrup GU Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SUB 88 C Borup Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Borup Idrætsforening

U13 Drenge 2004 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 26/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge 2004 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 26/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
Gedsted/Fjelsø Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gedsted
Kvik/Aalestrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvik/Aalestrup
SUB 88 (1) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88
SUB 88 (2) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88
Vridsted IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vridsted

U13 Piger 2004-05  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 27/11 formiddag/mid

Holdnavn Niv Logo Klub
BT/SVIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BT
Hansen Gardiner Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev Station
Mejrup A Logo Mejrup GU Mejrup GU
NUGF Heroes B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
NUGF Stars B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Overlund Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Overlund
VH08 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08-mariagerfjord

U14 Drenge 2003 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 26/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK 90 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMK
SUB 88 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
VIK (1) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinderup
VIK (3) Logo Vinderup IK Vinderup IK

U14 Drenge 2003 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 26/11 formiddag/mid

Holdnavn Niv Logo Klub
Danvet Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løgstrup
Kim's fliser Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løgstrup
Kvik/Aalestrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvik/Aalestrup
Rainbow-Power Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMK
SUB 88 C Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
VIK (2) Logo Vinderup IK Vinderup IK

U15 Drenge 2002 "AB"  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 26/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
Ans IF Logo Ans IF Ans IF
Foulum IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Foulum IF
FUIK Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
NUGF Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
SUB 88 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening

U15 Drenge 2002 "BC"  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 26/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ans IF Logo Ans IF Ans IF
BMK 90 Logo BMK 90 BMK 90
NUGF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Viborg NUGF
SUB 88 B Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening

U15 Piger 2002-03  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 27/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ans IF Logo Ans IF Ans IF
BMK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMK
BT/SVIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kjellerup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kjellerup
Strib if 2 B Logo Strib IF Strib IF
SUB 88 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88
Super 14 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88

U16 Drenge 2001  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 27/11 formiddag/mid

Holdnavn Niv Logo Klub
Eastside U16 Hold 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside
Ghettodrengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kvik/Aalestrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvik/Aalestrup
Langå IK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Langå IK
LIK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Langå IK
nugf C Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
NUGF C Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Ole's drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skals
SUB 88 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SUB 88
Team Vædderbo Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ...

U18 Piger 1999-2001  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 27/11 middag/eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub

U19 Drenge 1998  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 27/11 eftermiddag/aft

Holdnavn Niv Logo Klub
Kollunds Karryklub 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kollunds Karryklub 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herning
SUB 88 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U6 Drenge-mix 2011  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 19/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SUB 88 C Borup Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Borup Idrætsforening

U7 Drenge-mix 2010  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 19/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bmk B Logo Bmk 90 Bmk 90
SIK 1 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK 3 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skals/Borup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skals
Skive IK Resen B Logo Skive IK Skive IK
Skive IK Resen C Logo Skive IK Skive IK
Stjernerne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stoholm 1 B Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening
Stoholm 2 B Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening
SUB 88 C Borup Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Borup Idrætsforening
TVS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TVS
Ulbjerg IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ulbjerg IF
Viborg FF (1) Logo Viborg FF Viborg FF
Viborg FF (2) Logo Viborg FF Viborg FF

U8 Drenge-mix 2009  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 19/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bmk Logo Bmk 90 Bmk 90
Kvik/Aalestrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvik/Aalestrup
Kvik/Aalestrup (2) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvik/Aalestrup
NUGF B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
OGF1 A Logo Overlund GF Overlund GF
OGF2 A Logo Overlund GF Overlund GF
OGF3 A Logo Overlund GF Overlund GF
Sparkær If Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sparkær
SUB 88 1 C Borup Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Borup Idrætsforening
SUB 88 2 C Borup Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Borup Idrætsforening
Tvs Rødding Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødding
Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF

U9 Drenge-mix 2008  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 20/11 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK 90 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMK
BT/SVIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BT/SVIF
Hobro IK Logo Hobro IK Hobro IK
Houlkær if 1 B Logo Houlkær IF Houlkær IF
Houlkær if 2 B Logo Houlkær IF Houlkær IF
Houlkær if 3 B Logo Houlkær IF Houlkær IF
NUGF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NUGF
Overlund (1) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Overlund
Overlund (2) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Overlund
Ravnsbjerg 1 B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg 2 B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Skørping 1 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SUB 88 1 C Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
SUB 88 2 C Logo Skals Fodboldforening Skals Fodboldforening
Team Spøttrup Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Balling
TVS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TVS
Aalestrup IF B Logo Aalestrup IF Aalestrup IF
Aars 1 B Logo Aars IK Aars IK
Aars 2 Logo Aars IK Aars IK

Arrangør: Skals Fodboldforening
Sted: Skals Idrætscenter
Adresse: Kærvej 9
Postnr: 8832
By: Skals
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 12-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter