Deltagere til Dahl Pedersen Ungdomscup 2016

Højslev ST. Idrætsforening og Dahl Pedersen Biler i Skive-Viborg & Holstebro byder for 3 år i træk til indendørsfodboldstævne i SØBY-HØJSLEV ARENA lørdag den 17. december samt søndag den 18. december 2016. Vi ses til sjove dage i fodboldens tegn.

U 10 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løgstrup B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mejdal 1 C Logo Mejdal GIK Mejdal GIK
Mejdal 2 C Logo Mejdal GIK Mejdal GIK
Mønsted 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted
Pixelz A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Resen 1 B Logo Skive IK Skive IK
Resen 2 B Logo Skive IK Skive IK
SIF Fodboldskolen 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skive IK Blå B Logo Skive IK Skive IK
Skive IK gul B Logo Skive IK Skive IK
Thisted FC A Logo Thisted FC Thisted FC
Tim GIF C Logo Tim GIF Tim GIF

U 10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag/Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De glade piger Logo Idom-Råsted IF Idom-Råsted IF

U 11 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
"Team High Five" A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Borbjerg C Logo Borbjerg GU Borbjerg GU
Ikast FS I B Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS II B Logo Ikast FS Ikast FS
Milos B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skive Egeris 1 A Logo Skive IK Skive IK
Skive Egeris 2 C Logo Skive IK Skive IK
Skive Resen 1 A Logo Skive IK Skive IK
Skive Resen 2 B Logo Skive IK Skive IK
Skive Resen 3 B Logo Skive IK Skive IK
Struer B1 B Logo Struer Boldklub af 1904 Struer Boldklub af 1904
Aalestrup if Logo Aalestrup IF Aalestrup IF

U 11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC FRI B Logo Idom-Råsted IF Idom-Råsted IF
Hif 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev station if
Hif 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev station if
Åkjær pigerne C Logo Skive IK Skive IK

U 12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Danmaldrengene B Logo Skive IK Skive IK
Løgstrup 1 B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mønsted / Sparkær B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted / Sparkær
SUB 88 B Borup Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Borup Idrætsforening
VFF2 Logo Viborg FF Viborg FF
VFF3 Logo Viborg FF Viborg FF
Aalestrup if Logo Aalestrup IF Aalestrup IF

U 12 Drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
LGF1 A Logo Lemvig Gymnastikforening Lemvig Gymnastikforening
LGF2 B Logo Lemvig Gymnastikforening Lemvig Gymnastikforening
Mønsted / Sparkær 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted
Team 2005 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Thisted drengene A Logo Thisted FC Thisted FC

U 12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nordthy C Logo IF Nordthy IF Nordthy

U 13 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De Grønne Hold A. C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev St IF.
De Grønne Hold B. C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev St IF.
Mønsted / Sparkær B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mømsted / Sparkær

U 13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Boldmongolerne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev I.F.
Hansen Gardiner A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev if
Hansen Gardiner A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev if
Stoholm pigerne B Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening

U 14 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Højslev 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev st. If
Højslev 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev st. If
Højslev 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev st. If
modulbro A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Rainbow Power B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Sportsmaster Skive 1 Logo Vinderup IK Vinderup IK
Sportsmaster Skive 2 Logo Vinderup IK Vinderup IK

U 14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
sub88 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Thy/mors indoor Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sundby Mors

U 15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hansen Gardiner A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev if

U 6 Drenge/Piger  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Resen B Logo Skive IK Skive IK

U 7 Drenge/Piger  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Højslev st if 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev st if
Højslev st if 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev st if
Julenisserne Logo Viborg FF Viborg FF
SIK Resen 1 C Logo Skive IK Skive IK
SIK Resen 2 C Logo Skive IK Skive IK
Team Borbjerg Logo Borbjerg GU Borbjerg GU

U 8 Drenge/Piger  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag/Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egeris julenisser 1 B Logo Skive IK Skive IK
Egeris julenisser 2 B Logo Skive ik Skive ik
Højslev IF(1) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev IF
Højslev IF(2) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev IF
Mejrup C Logo Mejrup GU Mejrup GU
Mønsted 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted
SIK Resen 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SIK Resen 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Holstebro A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 9 Drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK C Logo BMK 90 BMK 90
BMK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BMK
HB A Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
Højslev if A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Højslev if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Løgstrup C Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mejrup 1 A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Mejrup 2 B Logo Mejrup GU Mejrup GU
Skive IK 1 Logo Skive IK Skive IK
Skive IK 2 Logo Skive IK Skive IK
Skive IK 3 Logo Skive IK Skive IK
Struer A Logo Struer Boldklub af 1904 Struer Boldklub af 1904
Thisted FC A Logo Thisted FC Thisted FC
Viborg FF A Logo Viborg FF Viborg FF

U 9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag/Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub


Sted: SØBY-HØJSLEV ARENA
Adresse: Stoholmvej 20
Postnr: 7840
By: Højslev ST.
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 10-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter