Deltagere til HIF – Medaljestævne - FUTSAL

Tilmelding 250,- pr. hold. Alle kampe spilles på tværs 1/3 (ca.) del håndboldbane på 3 mands mål. Banen er tydeligt markeret i gulvet med markeringsbånd! TYDELIG AFVIKLING AF KAMPENE..! Vi vil gerne fremme og udvikle den tekniske del af fodboldspillet. De

U6 kl.13-14  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.13-14

Holdnavn Niv Logo Klub
Hellas 1 C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hellas 2 C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIF Basserne 4 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Valby Boldklub Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U6 kl.9-11  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Neymar B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FB 11 Gul Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hekla U6 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U6, Hold 2 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF BASSERNE 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF BASSERNE 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF BASSERNE 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 4 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
RØD10 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Valby Boldklub Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vanløse IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse
ØIF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
ØIF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 kl.11-13  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
De Grønne Superhelte Logo Brede IF Brede IF
Hekla U7 1 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U7 2 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF Løver C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Pantere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Tigere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HVB Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup u6 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB 2010B A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 4 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Rishøj IF A Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
SIF Hvid C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
ØIF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
ØIF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
ØIF 3 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 kl.13-14  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl.13-14

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Jaguar B Logo B1903 B1903
B1903 Løver B Logo B1903 B1903
B1903 Puma A Logo B1903 B1903
B93 - 1 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 - 2 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Fix 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Bk Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Bk Fix 3 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Dortmund B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Hvidovre IF Geparder C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Skjoldrødderne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Tårnby FF U7 C Logo Tårnby FF Tårnby FF

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dansborghallen
Adresse: Sollentuna Allé 1 - 3
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 29-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter