Deltagere til BSI/VIF Nordic CUP 2017

Opstarts stævne for U10/U11/U12 i BSI. Få pudset de sidste ting af og være klar til sæson start. VIF afholder i samarbejde med BSI, et 8-mands stævne over 2 dage d.8-9 apr. Kom og være med til en fantastisk fodboldweekend. Præmier til 1., 2. og 3 pladsen.

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 A Logo B1903 B1903
B93 Team Pato A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSI Logo Brøndby Strand Idrætsklub Brøndby Strand Idrætsklub
Greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Holbæk B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Team Patito B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U10 Elite  | A  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Andreas Inesta A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BTA
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSV Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Espergærde IF Logo Espergærde IF Espergærde IF
Farum A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Greve A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIK07A A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Limhamn A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
Melby-Liseleje IF A Logo Melby-Liseleje IF Melby-Liseleje IF
RB1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Sergio Busquets A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BTA
Slagelse Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF

U11  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSI Logo Brøndby Strand Idrætsklub Brøndby Strand Idrætsklub
BSV 2 Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
Frederikssund FB Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Greve Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kvarnby IK (S) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvarnby IK
LB07 B2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
Lyngby BK Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
rosenhøj B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet rosenhøj bolfklub
Skjold rød Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Tårnby FF Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vanløse B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Aalborg KFUM Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11-Elite  | A  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 A Logo B1903 B1903
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Olympic (S) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Olympic
BSV 1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FCN A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
Frederikssund FB A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kvarnby IK (S) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvarnby IK
L1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
LB07 B1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
Lyngby BK Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Malmø FF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmø FF
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Skjold hvid Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Slagelse B&I A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Sundby A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Trelleborgs FF A Logo Trelleborgs FF Trelleborgs FF
Vanløse A Logo Vanløse IF Vanløse IF
Aalborg KFUM A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U12  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold Hvid B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BSI Logo Brøndby Strand Idrætsklub Brøndby Strand Idrætsklub
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
KB B1 - Leo B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB B1-Løve B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Skjold Birkerød B Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
Solrød Logo Solrød FC Solrød FC
Vanløse IF2 B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U12 Elite  | A  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B 1903 A Logo B1903 B1903
B.93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSV af 2016 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FB - A1 A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FC Roskilde A Logo FC Roskilde FC Roskilde
Fremad Amager [1] A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk 1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Roskilde KFUM Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Skjold Birkerød A Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
Slagelse BI A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Sorlød A Logo Solrød FC Solrød FC
Vanløse if A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse
Værebro if A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Værebro if

Arrangør: Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
Sted: BSI
Adresse: Tybjergparken 12
Postnr: 2660
By: Brøndby strand
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2017>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 27-03-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Følg Staevner.dk på Twitter