Deltagere til ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017

For 8. år i træk inviterer ØSVN IF i samarbejde med Sportigan Egtved til indestævne i Øster Starup Hallen. Stævnet er et breddestævne, med lige mange kampe til alle hold, og med flotte individuelle præmier til alle spillere i de yngste årgange samt præmie

U10  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avgif 2 C Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif1 B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
CMA BYG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Farstrup Comfort B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
FB Fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FB Fodbold
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
ØSVN 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U10P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Power Girls Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØSVN

U11  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HFK piger B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HI Five A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Håndværkerne B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
KB A A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB B B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
SIF - TEAM STEEN B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
SIF - TEAM THOMAS B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Team Autogården B Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
Team DAB A Logo Kolding IF Kolding IF
vejle fc C Logo Vejle FC Vejle FC
ØSVN 1 A Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Entreprenør Thorkild Jensen C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Ibra Allstars C Logo Billund IF Billund IF
Vamdrup if A Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup if 2 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Øsvn C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U16  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
ØSVN IF B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U8  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Alslev 1 B Logo Alslev Sport & Kultur Alslev Sport & Kultur
Alslev 2 C Logo Alslev Sport & Kultur Alslev Sport & Kultur
BGIF 1 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
NBSIF Danbolig B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF ScanBejds C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
rindum su A Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening Rindum Sogne- og Ungdomsforening
ØSVN 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U9  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
5 flade flødeboller B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Esbjerg IF 92 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg IF 92
FB's Banditter C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FB FODBOLD
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Seest 1 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest 1 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vamdrup IF I A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup IF fodbold
Vamdrup IF II B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vamdrup IF fodbold
ØSVN B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Arrangør: Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Sted: Øster Starup Hallen
Adresse: Starupvej 45
Postnr: 6040
By: Egtved
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 19-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter