Deltagere til BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d

LAST CALL - vi har få pladser tilbage og forlænger frist til 17/3. Ledige pladser i U5 og U6. U7 årgangen er LUKKET ved 80 hold !

U5 Drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
3-6-9-12 Verdens bedste hold C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
AIF Logo Albertslund IF Albertslund IF
B 1973 3 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B.93 2012 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby if C Logo Brøndby if Brøndby if
BSF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
KFUM Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Måløv bk Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
RB 1906 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Svogerslev Tigerne C Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub

U6 Drenge  | Herrer/Drenge

44 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
AIF 1 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Argentina C Logo Nørrebro United Nørrebro United
B.93-1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93-2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Banditterne B Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber Bramsnæs Forenede Boldklubber
BSF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 4 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør 1 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA2000 1 B Logo FA 2000 FA 2000
FA2000 2 B Logo FA 2000 FA 2000
FA2000 3 B Logo FA 2000 FA 2000
FA2000 4 Logo FA 2000 FA 2000
HG blå B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG hvid B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK Klopp A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Mourinho A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Wenger B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
IF Bytoften B Logo IF Bytoften IF Bytoften
IF Bytoften 2 C Logo IF Bytoften IF Bytoften
Kastrup 1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Barcelona A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Bayern Munchen A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lsf 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Løveungerne hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Næstved Grøn C Logo Næstved if Næstved if
RB1906 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
SGIF C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Svogerslev Løverne C Logo Svogerslev boldklub Svogerslev boldklub
Vallensbæk IF 1 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 4 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VSB 1 A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Østerbro IF 1 A Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 Drenge  | Herrer/Drenge

79 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF C Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF Condi B Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF Vestegnens Pizzeria B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Allerød FK Blå A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Hvid C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød Grøn C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød Rød C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
b93 - 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
b93 - 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
Brøndby 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndby 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndby 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndby 4 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndby 5 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 - 1 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 4 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF 5 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
De rødelyn 1 B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
De rødelyn 2 B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Boldklub B B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Boldklub B2 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Boldklub C C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FB Rød 10 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FC Holte A Logo Fc holte Fc holte
FC Holte blå B Logo fc holte fc holte
FFB 1 C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FFB
Frem Hellebæk 1 B Logo FREM Hellebæk Fodbold FREM Hellebæk Fodbold
Frem Hellebæk 2 C Logo FREM Hellebæk Fodbold FREM Hellebæk Fodbold
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup 2 B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Herlev IF 1 A Logo Herlev IF Herlev IF
Herlev IF 2 B Logo Herlev IF Herlev IF
Herlev IF 3 B Logo Herlev IF Herlev IF
Herlev IF 4 B Logo Herlev IF Herlev IF
Hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
Hvid - A B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hvid - B B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hvid - C B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hvid - D B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
IF Bytoften 1 B Logo IF Bytoften IF Bytoften
IF Bytoften 2 B Logo IF Bytoften IF Bytoften
Karlslunde IF 1 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 3 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup u6 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB C1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB C3 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A (1) A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A (2) A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A (3) B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A (4) C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7B2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7B3 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBU7B C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KFUM Roskilde Blå B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM Roskilde Hvid B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
LSF 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 5 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Rød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
Vallensbæk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Vallensbæk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Vallensbæk C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Vallensbæk C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Værløse BK 1 B Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub
Værløse BK 2 B Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 C Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 C Logo Østerbro IF Østerbro IF

Arrangør: Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sted: TopDanmark Hallen / Ballerup
Adresse: Ballerup Idrætsby 36
Postnr: 2750

Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 17-03-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter