Deltagere til Åbne Århus Mesterskab i indendørs fodbold 2017

HEI-fodbold har på ny fornøjelsen at indbyde til de uofficielle ÅBNE ÅRHUSMESTERSKABER i indendørs fodbold Stævnet er blevet en kærkommen tradition for rigtig mange klubber, og i HEI er vi atter klar til at tage imod masser af dygtige fodboldspillere i ja

U10D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 14.01.17 (Eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA røde lyn A A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
HEI A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng A A Logo IF Lyseng IF Lyseng
skødstrup sf 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
TRIF A Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening

U10D  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 14.01.17 (Eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA røde djævle B B Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
HEI B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI RØD B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HSK 1 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
IF Lyseng B1 B Logo IF Lyseng IF Lyseng
IF Lyseng B2 B Logo IF Lyseng IF Lyseng
skødstrup sf 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
TST B Logo Idrætsforeningen tst Idrætsforeningen tst
Virup IF 1 B Logo Virup IF Virup IF

U10D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 14.01.17 (Formidda

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HSK 2 C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
IF Lyseng C1 C Logo IF Lyseng IF Lyseng
skødstrup sf 3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Virup IF 2 C Logo Virup IF Virup IF

U10D  | D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 14.01.17 (Formidda

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng C2 C Logo IF Lyseng IF Lyseng
skødstrup sf 4 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup sf 5 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
VRI Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U11D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 15.01.17

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
Skødstrup A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U11D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 15.01.17

Holdnavn Niv Logo Klub
Skødstrup B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U11D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 15.01.17

Holdnavn Niv Logo Klub
Skødstrup C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U12D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 22.01.17 (Formidda

Holdnavn Niv Logo Klub
Cyclingfreak A Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
Hedensted IF 1 A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 A Logo Hedensted IF Hedensted IF
HEI A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup SF A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
VRI A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSK Aarhus 1 A Logo VSK Aarhus VSK Aarhus
VSK Aarhus 2 A Logo VSK Aarhus VSK Aarhus

U12D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 22.01.17 (Formidda

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF U12 B Logo Århus GF Århus GF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
LB Consult B Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
Skødstrup SF B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
VRI B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSK Aarhus 3 B Logo VSK Aarhus VSK Aarhus

U12D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 22.01.17 (Formidda

Holdnavn Niv Logo Klub
Skødstrup SF C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U12P  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 22.01.17 (Eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub

U12P  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 22.01.17 (Eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub

U13P  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 08.01.17 (Eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
Lyseng Logo IF Lyseng IF Lyseng

U13P  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn d. 08.01.17 (Eftermid

Holdnavn Niv Logo Klub
Lyseng Logo IF Lyseng IF Lyseng

U9D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 21.01.17

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF 1 A Logo Århus GF Århus GF
AIA Tranbjerg A A Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
HEI1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HSK(1) A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK(3) A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Lyseng A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Virup 1 A Logo Virup IF Virup IF
VRI (A) A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9D  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 21.01.17

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF 2 B Logo Århus GF Århus GF
AIA Tranbjerg B B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
GFS Snorlax B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Galten FS
HEI2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HSK(2) B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Lyseng 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Lystrup IF 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Sabro IF B Logo tst/Sabro tst/Sabro
Virup 2 B Logo Virup IF Virup IF
VRI B B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør d. 21.01.17

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI4 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Lystrup IF 2 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Virup 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Virup

Arrangør: Hjortshøj Egaa IF
Sted: HEI Hallen
Adresse: Skæring Skolevej 200
Postnr: 8250
By: Egå
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 20-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter