Deltagere til Alhede-Cup 2017

Alhedens IF inviterer til indefodboldstævne i Alhede-Hallerne. Store mål: Herre-Senior, U19-U15 Drenge. Håndboldmål: Dame-Senior samt U8-U18 Piger og U8-U14 Drenge. 3-bold: U6 og U7. Gratis adgang til svømmehal både lørdag kl. 11-15 og søndag kl. 11-17.

Dame-Senior  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Brd. Langer A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lemvig A Logo Lemvig Gymnastikforening Lemvig Gymnastikforening
Ringkøbing 1 A Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Smølferne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team aalborg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vildbjerg SF A Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF

Dame-Senior  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Ikast KFUM 1 Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 2 Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Levring Efterskole Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ringkøbing 2 B Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Ringkøbing 3 B Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF

Dame-Senior  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
De hvide Zorba C Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
FHIF 1 C Logo Feldborg Haderup IF Feldborg Haderup IF
FHIF 2 C Logo Feldborg Haderup IF Feldborg Haderup IF
FHIF 3 C Logo Feldborg Haderup IF Feldborg Haderup IF

Herre-Senior  | Herrer/Drenge

29 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag den 13. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
3 x M.LRS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
AIF 2005 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Aulum Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Aulum i Aarhus Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Babas Pizza Horsens Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Blue Water Shipping A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bruh Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Cafe Vesterå Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
De Røde Baroner Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ebon Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Engesvang Fremad B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Engesvang Fremad
FC Grisesti Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Loverboys C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FL12 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Frederiks Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Frederiks AIF 3 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Hjerm FIF C Logo Hjerm FIF Hjerm FIF
IFK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Karup Drenge Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kliphuset Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lindemann Autolakering Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Midtjysk Tag Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Spaabæk Real Estate Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SUB 88 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sydbank Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Interfjord A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TVS Allstars Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Viborg Turisttrafik Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
You See FC Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
A-Sport Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Haderup FHIF Logo Feldborg Haderup IF Feldborg Haderup IF
Ikast FS 1 (U9) B Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS 2 (U9) B Logo Ikast FS Ikast FS
Team AIF/KKIK 1 (U9) B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Team AIF/KKIK 2 (U9) B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening

U10 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Løgstrup GIF C Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Tim C Logo Tim GIF Tim GIF

U10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast KFUM 1 B Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold

U10 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast KFUM 2 C Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold

U11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Ans Champs B Logo Ans if Ans if
BT/SVIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Holstebro Boldklub (U10) Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub

U11 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Team AIF/KKIK 1 C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Team AIF/KKIK 2 C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening

U11 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Herning Fremad B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Kjellerup IF B Logo Kjellerup IF Kjellerup IF
Team AIF/KKIK 1 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Viborg Nørremarken B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken

U12 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Team AIF/KKIK 2 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening

U12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Overlund GF B Logo Overlund GF Overlund GF

U12 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Sunds IF C Logo Sunds Idrætsforening Sunds Idrætsforening

U13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Foulum IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Foulum IF
Kjellerup IF B Logo Kjellerup IF Kjellerup IF
Team AIF/KKIK 1 B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Viborg Sdrm. IK 1 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg Sdrm. IK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U13 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Sunds IF C Logo Sunds Idrætsforening Sunds Idrætsforening
Team AIF/KKIK 2 C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Team AIF/KKIK 3 C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening

U13 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
De Blå Mænd 1 Logo Vinderup IK Vinderup IK
De Blå Mænd 2 Logo Vinderup IK Vinderup IK
Kjellerup IF B Logo Kjellerup IF Kjellerup IF
Sparkesparkehophopstå B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U14 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
WhooHaps C Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U14 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Hammerum IF Logo Hammerum Idrætsforening Hammerum Idrætsforening
Viborg Nørremarken 1 B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken
Viborg Nørremarken 2 B Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken

U15 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Mønsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted IF
Team AIF/KKIK C Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening

U15 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
A-Sport Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Engesvang Boldklub B Logo Engesvang Boldklub Engesvang Boldklub
Kjellerup IF B Logo Kjellerup IF Kjellerup IF
Mejrup GU B Logo Mejrup GU Mejrup GU
Spjald IF B Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening
Team AIF/KKIK B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening

U16 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U18 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 15. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U19 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Mønsted IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mønsted IF

U7 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Herning Fremad Logo Herning Fremad Herning Fremad
KLG 1 Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 2 Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U7 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub
Alhedens IF 1 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Alhedens IF 2 Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Kjellerup IF 1 B Logo Kjellerup IF Kjellerup IF
Kjellerup IF 2 C Logo Kjellerup IF Kjellerup IF
Ravnsbjerg IF B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Skive Egeris Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 14. januar

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Alhedens Idrætsforening
Sted: Alhede-Hallerne
Adresse: Trehusevej 7, Frederiks
Postnr: 7470
By: Karup J.
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 26-12-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter