Deltagere til Kværndrup Cup 2017

39. Kværndrup Cup: Datoer for Cuppen er Lørdag-søndag 21. – 22. januar 2017 Lørdag-søndag 29. – 30. januar 2017 Lørdag-søndag 4. – 5. februar 2017 Holdene inddeles i puljer.

Dame Senior  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 13.15-17.15 Søn d. 29 jan

Holdnavn Niv Logo Klub
Ambulance Syd Sport Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Søllinge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søllinge Sport og Fritid
Søllinge 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Søllinge Sport og fritid

Drenge (U14-U15)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 9.00-13.00 Søn d. 5 feb

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 3 B Logo Marienlyst Marienlyst

Herre Senior  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 9.00-19.00 Lør d. 28. jan

Holdnavn Niv Logo Klub
Ambulance Syd Sport Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Glamsbjerg Fritidscenter A Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Krarup/espe Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Krarup/espe
L$D ka' ik' $e B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skibhus Drengene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stein Bagger Gjorde Ikke noget Forkert Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
UBN One Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Junior (U16-U17)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 15.30-18.30 Søn d. 22 jan

Holdnavn Niv Logo Klub
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Rudkøbing boldklub 1 B Logo Rudkøbing boldklub Rudkøbing boldklub
Rudkøbing boldklub 2 Logo Rudkøbing boldklub Rudkøbing boldklub
Tøsserne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Junior (U16-U17)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 13.15-17.15 Søn d. 5. feb

Holdnavn Niv Logo Klub
Four and a fat man A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Godteposen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Kvisten Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Mariager Efterskole A Logo Mariager Høj- og Efterskole Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 2 Logo Mariager Høj- og Efterskole Mariager Høj- og Efterskole
Motor Mix Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
piller patruljen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Seden FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Traepillerfyn.dk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved

Lilleput (U12-13)  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 13.15-17.15 Lør d. 4 feb

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BK Stjernen 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
FC Fraugde C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Hogg Logo FS HOGG FS HOGG
Marstal if 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marstal Idrætsforening
Marstal if 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marstal Idrætsforening
Munkebo U12 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo U13 (1) B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo U13 (2) B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Odense KFUM 1 B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense

Lilleput (U12-U13)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 9.00-12.00 Søn d. 22. jan

Holdnavn Niv Logo Klub
Fortuna Svendborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fortuna Svendborg
HOGG 2 C Logo FS HOGG FS HOGG
HOGG Pigefodbold 1 C Logo FS HOGG FS HOGG
søhus stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

Mikroput (U8-U9)  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11.30-16.15 Lør 21. jan

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Stjernen 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Dalum Logo Dalum IF Dalum IF
Gislev IF C Logo Gislev IF Gislev IF
Kværndrup Boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kværndrup Boldklub
Kværndrup Boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kværndrup Boldklub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Svendborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Tved 1 C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Årslev b C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

Miniput (U10-U11)  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 9.00-13.0 Lør d. 4. feb

Holdnavn Niv Logo Klub
FIF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Hogg Logo FS HOGG FS HOGG
Hogg Logo FS HOGG FS HOGG
KB C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kværndrup Boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kværndrup Boldklub
Kværndrup Boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kværndrup Boldklub
Marstal if 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marstal Idrætsforening
Marstal if 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marstal Idrætsforening
Rolfsted U10-A A Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Tved 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved
Tved 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved
Tåsinge U10 Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber
Tåsinge U10 2 C Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber

Old Boys/Veteran  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 9.00-13.00 Søn d. 29. jan

Holdnavn Niv Logo Klub
Traepillerfyn.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tved
Valo Logo Kværndrup BK Kværndrup BK

Piger (U14-U15)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 12.15-15.15 Søn d. 22 jan

Holdnavn Niv Logo Klub
HOGG1 B Logo FS HOGG FS HOGG
HOGG2 B Logo FS HOGG FS HOGG
søhus B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

Poder (U6-U7)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 9-11.30 Lør d. 21. jan

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Stjernen 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
BK Stjernen 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
Gislev IF Logo Gislev IF Gislev IF
Kværndrup Boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kværndrup Boldklub
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Stenstrup If 1 C Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
Stenstrup If 2 C Logo Stenstrup IF Stenstrup IF

Ynglinge U18/U19  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 16.30-20.30 Lør d. 21 jan

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Kværndrup BK
Sted: Kværndrup Hallen
Adresse: Vængevej 2A
Postnr: 5772
By: Kværndrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 20-01-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter