Deltagere til Fremad Valby Cup 2017

Vi gentager succesen i 2017 - kom og vær med til Fremad Valby Cup til et fantastisk stævne i den første weekend af juni

U10 Drenge - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge - 5 mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 - U10-2 T B Logo B1903 B1903

U10 Drenge - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby U10-2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Fremad Valby A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Tottis Vanløse drenge A Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vallensbæk IF 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U10 Drenge - 8 mands  | BC  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 - U10-2 L B Logo B1903 B1903
FC Storebælt B Logo FC Storebælt FC Storebælt
Fremad Valby B B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæk B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Ledøje-Smørum 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje-Smørum 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
SIF drengene B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skjold HVID B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Vallensbæk IF 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U10 Piger - 5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Friheden
Fremad Valby U10 piger B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Lyon J-07 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Vallensbæk U10 Piger Guld B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk U10 Piger Sort C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 Drenge - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Frederikssund FB 1 A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Fremad Valby A Logo Fremad Valby Fremad Valby
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hellas A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kvarnby A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvarnby IK
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U11 Drenge - 8 mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AB taarnby piger B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby U12 Piger A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Vestia 1 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Vestia 2 C Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U11 piger - 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby U11 Pige A Logo Fremad Valby Fremad Valby

U12 Drenge - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1903 A Logo b1903 b1903
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U12 Drenge - 8 mands  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Fremad Valby C Logo Fremad Valby Fremad Valby
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Herfølge BK B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
HIK B B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK C1 C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB B1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skilz U12 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skilz
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12 piger - 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby U12 Piger A Logo Fremad Valby Fremad Valby

U13 Drenge - 11 mand  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby A Logo Fremad Valby Fremad Valby
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U13 Drenge - 11 mand  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1973 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
FBI Boys B Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Fremad Valby 2 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Løverne C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov

U13 Drenge - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge - 8 mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U13 piger - 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Piger - 11 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby, hold 1 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby, Hold 2 B Logo Fremad Valby Fremad Valby

U6 Drenge - 3 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Argentina C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Brøndbyernes IF 1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF 2 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF 3 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Byparkens drenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF
Fremads Hvide Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremads røde Logo Fremad Valby Fremad Valby
Lopperne Logo Fremad valby Fremad valby
VSB Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U7 Drenge - 3 mands  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
FBs gule tigere C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby 1 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hvidovre IF Løver C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Pantere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Tigere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KFUM 1 Logo KFUMs Boldklub København KFUMs Boldklub København
KFUM 2 Logo KFUMs Boldklub København KFUMs Boldklub København
Mini United B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ørestad B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad
Ørestad B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad If

U7 Drenge - 5 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Valby 3 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 4 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas

U8 Drenge - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum Tiger A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fix 1 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fremad Valby 1 A Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellas Messi A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas

U8 Drenge - 5 mands  | BC  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF1 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fix 2 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 3 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fremad Valby 2 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 3 C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hareskov 1 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov C C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hellas Neymar B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HVS 09 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
JB B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
JB1 C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB Messi B Logo KFUMs Boldklub København KFUMs Boldklub København
KFUMs Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KFUMs Boldklub
rosenhøj A Logo rosenhøj bk rosenhøj bk
Rosenhøj B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U9 Drenge - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønshøj BK Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Team Charlie A Logo Fremad Valby Fremad Valby

U9 Drenge - 5 mands  | BC  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AFK 1 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BK Frem B Logo Boldklubben Frem Boldklubben Frem
Bk Frem 2 C Logo Boldklubben Frem Boldklubben Frem
Brøndby 1 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Greve blanco B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve hvid B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla Kyoto B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HI Blå B Logo Herlev IF Herlev IF
HI Hvid B Logo Herlev IF Herlev IF
HIF REAL C Logo Helsingør IF Helsingør IF
HIK08B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
Husum Boldklub B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Karlslunde IF 1 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Logo karlslunde if karlslunde if
Leeds United C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Team Mikael C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Team Ole B Logo Fremad Valby Fremad Valby
VIF Grønt hold B Logo Vanløse IF Vanløse IF

Ü9 Piger - 5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
F08 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Rosengård
Fremad Valby U9 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Greve Fodbold Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIF U9P B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Rosenhøj A Logo rosenhøj bk rosenhøj bk
Sengeløse U9 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse

Arrangør: Fremad Valby
Sted: Boldklubben Fremad Valby
Adresse: Julius Andersensvej 8
Postnr: 2450
By: København SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 27-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Følg Staevner.dk på Twitter