Deltagere til Simon Kjær Cup

B/C indendørs stævne for U6+U7 mix til U14 Drenge, U11 og U13 Piger med masser af præmier og spil til Simon Kjær Cup i Lund Hallen d. 3.-5. marts 2017. Skynd dig. Der er kun plads til 9 hold i hver række.

U10 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg If Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens Rød B Logo FC Horsens FC Horsens
Galten FS B Logo Galten Forenede Sportsklubber Galten Forenede Sportsklubber
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
HEI hvid B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI rød C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Højen G&U B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højen G&U
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Stilling IF B Logo Stilling IF Stilling IF

U11 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
#Guldholdet B Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
ANFOTEC C Logo Hedensted if Hedensted if
Brædstrup If Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Brædstrup If Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Egebjerg If Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Galten FS B Logo Galten Forenede Sportsklubber Galten Forenede Sportsklubber
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Ravn Arkitektur B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skibet C Logo Skibet IF Skibet IF
Skødstrup C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U11 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skibets seje sild 2 C Logo Skibet IF Skibet IF
Skibets Seje Sild. B Logo Skibet IF Skibet IF
Sport24 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Stensballe IK B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U12 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Felder Kids B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Helsted Fremad IF 1 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HFS Fodbold Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens Freja U12 Drenge C Logo Horsens Freja Horsens Freja
SSF1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Tandlægerne Rønn og Lund B Logo Nim Idrætsforening Nim Idrætsforening

U13 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF C Logo Brande IF Brande IF
Ibra Allstars C Logo Billund IF Billund IF
Jysk Entreprenørservice C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Jysk Entreprenørservice C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Kongebørn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Odense KFUM 1 C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense

U13 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Hørning IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørning IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Sport24 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 5 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Juelsminde IF 1 Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
Juelsminde IF 2 Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
KIF C Logo Kauslunde IF Kauslunde IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Skødstrup Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U6 Drenge (3-bold)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg If Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg If Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Hatting-Torsted Fodbold Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted Fodbold Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted Fodbold Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM

U7 Drenge (3-bold)  | BC  | Mixede

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUF Horsens B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fc Horsens 1 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 4 Logo FC Horsens FC Horsens
Gedved if C Logo Gedved if Gedved if
Gårslev Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gårslev
Hatting/Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Stensballe 1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 3 B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U8 Drenge (5mands)  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Galten fs C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Galten FS
Hammel B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Hatting-Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hfs 1 C Logo Horsens fs Horsens fs
Hfs 2 C Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens Freja U8 C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Rask Mølle Oi Logo Rask Mølle-Aale IF Rask Mølle-Aale IF

U9 Drenge (5mands)  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fc Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Fc Horsens1 B Logo FC Horsens FC Horsens
Fc Horsens3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Fodbold Venner B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hfs 1 B Logo Horsens FS Horsens FS
Hfs 2 C Logo Horsens FS Horsens FS
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Stensballe 1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK

Arrangør: Lund IF
Sted: Lund Hallen
Adresse: Skolevej 5
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 29-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter