Deltagere til IKAST KFUM Pigecup 2017

Sjovt pigestævne for U9-U12 i Ikast KFUM. Alle hold spiller min. 4 kampe og der er flotte præmier på spil. Stævnet er sponsoreret af Den Jyske Sparekasse og afvikles i samarbejde med DGI Midtjylland

U10 AB  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag (12:30-16:00)

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast KFUM Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Thisted FC Logo Thisted FC Thisted FC
Tjørring IF Logo Tjørring IF Tjørring IF
Vildbjerg SF 1 B Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF

U10 BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag (12:30-16:00)

Holdnavn Niv Logo Klub
Bording IF Logo Bording IF Bording IF
Ikast KFUM Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
KLG Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Mariehøj IF Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Skjern GF Logo Skjern GF Skjern GF
Thisted FC Logo Thisted FC Thisted FC
Tjørring IF Logo Tjørring IF Tjørring IF
Vildbjerg SF 2 Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF

U11 AB  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag (8:30-12:00)

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag (8:30-12:00)

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast KFUM Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold

U12 AB  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag (12:30-16:00)

Holdnavn Niv Logo Klub
HSK A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Mejrup GU A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Mixed up Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mixed up

U12 BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag (12:30-16:00)

Holdnavn Niv Logo Klub
Bording IF Logo Bording IF Bording IF
Grimstrup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grimstrup IF
HTS (HorneTistrupSig) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HTS
IF Nordthy B Logo IF Nordthy IF Nordthy
Ikast KFUM Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Vorgod-Barde IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vorgod-Barde IF

U9 AB  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag (8:30-12:00)

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast KFUM Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Overlund GF Logo Overlund GF Overlund GF
Sejs-Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U9 BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag (8:30-12:00)

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast KFUM Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Thisted FC Logo Thisted FC Thisted FC
Tjørring IF Logo Tjørring IF Tjørring IF
Øbg Balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

Arrangør: Ikast KFUM Fodbold
Sted: Ikast KFUM
Adresse: Thrigesvej 17
Postnr: 7430
By: Ikast
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 27-04-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter