Deltagere til Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9

Futsalturnering for U6 og U7 i det Nordlige København. Der spilles 4v4 på 30x20 meter, medaljer til alle spillere, mindst 4 kampe pr. hold, en effektiv tidsplan der holder og dommere på kampene. Alt I skal gøre er at møde og få et par gode timer!

U6 (2011)  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 09.00+10.40+12.20

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
FA 2000 2 Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 Logo FA 2000 FA 2000
FA2000 1 Logo FA 2000 FA 2000
HIK Blå Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hvidovre 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Løveungerne Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Sultne løver B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Valby Boldklub Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vanløse IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 12.20+14.00

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT PLATIN A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U7 (2010) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 09.00+10.40

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT GULD B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Bierne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Fremad Amager U7 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hvepsene Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Kastrup u6 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Nødebo C Logo Nødebo IF Nødebo IF
Skjoldrødderne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 B Logo Østerbro IF Østerbro IF


Sted: Gersonshallen
Adresse: Gersonsvej 41
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 24-02-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter