Deltagere til Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10

Futsalturnering for U6 og U7 i det Nordlige København. Der spilles 4v4 på 30x20 meter, medaljer til alle spillere, mindst 4 kampe pr. hold, en effektiv tidsplan der holder og dommere på kampene. Alt I skal gøre er at møde og få et par gode timer!

U6 (2011)  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 09.00+10.40+12.20

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
HIF BASSERNE 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIK Blå Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Løveungerne Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Stenløse Boldklub Logo Stenløse BK Stenløse BK
Sultne løver C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse
Årgang 2011 - 1.11 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold

U7 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 12.20+14.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KBU7B A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2010) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 09.00+10.40

Holdnavn Niv Logo Klub
Bierne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Farum Boldkub C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fremad Amager U7 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
GUL-10 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hareskov 1 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov 2 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIF Løverne C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Panterne C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
kastrup boldklub 1 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup u6 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KBU7B2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skjoldrødderne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Stenløse Boldklub B Logo Stenløse BK Stenløse BK
Tårnby FF C Logo Tårnby FF Tårnby FF


Sted: Gersonshallen
Adresse: Gersonsvej 41
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 03-03-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
Möllevallscupen 2018 - Skanör/Sverige
11. - 12. aug
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Følg Staevner.dk på Twitter