Deltagere til Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10

Futsalturnering for U6 og U7 i det Nordlige København. Der spilles 4v4 på 30x20 meter, medaljer til alle spillere, mindst 4 kampe pr. hold, en effektiv tidsplan der holder og dommere på kampene. Alt I skal gøre er at møde og få et par gode timer!

U6 (2011)  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 09.00+10.40+12.20

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
HIF BASSERNE 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIK Blå Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Løveungerne Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Stenløse Boldklub Logo Stenløse BK Stenløse BK
Sultne løver C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse
Årgang 2011 - 1.11 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold

U7 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 12.20+14.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KBU7B A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2010) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 09.00+10.40

Holdnavn Niv Logo Klub
Bierne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Farum Boldkub C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fremad Amager U7 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
GUL-10 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hareskov 1 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov 2 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIF Løverne C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Panterne C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
kastrup boldklub 1 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup u6 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KBU7B2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skjoldrødderne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Stenløse Boldklub B Logo Stenløse BK Stenløse BK
Tårnby FF C Logo Tårnby FF Tårnby FF


Sted: Gersonshallen
Adresse: Gersonsvej 41
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 03-03-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter