Deltagere til Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 5

Futsalturnering for U6 og U7 i det Nordlige København. Der spilles 4v4 på 30x20 meter, medaljer til alle spillere, mindst 4 kampe pr. hold, en effektiv tidsplan der holder og dommere på kampene. Alt I skal gøre er at møde og få et par gode timer!

U6 (2011)  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 09.00+10.40+12.20

Holdnavn Niv Logo Klub
2.11 - Hold 1 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
2.11 - Hold 2 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Glostrups Spillopper C Logo Glostrup FK Glostrup FK
HIF BASSERNE 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIK Blå Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Løverne 1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løverne 2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Valby Boldklub Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vanløse IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vanløse
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 12.20+14.00

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 (2010) B/C  | BC  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 09.00+10.40

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
B93 A B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Fremad Amager C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HIF BASSERNE 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIF BASSERNE 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvidovre Boldklub
HIK 1 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hvepsene Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Kastrup u6 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KBU7B B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LBK1 C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
LBK2 C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Nødebo C Logo Nødebo IF Nødebo IF
Skjoldrødderne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 B Logo Østerbro IF Østerbro IF


Sted: Gersonshallen
Adresse: Gersonsvej 41
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112

Frist: 27-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Følg Staevner.dk på Twitter