Deltagere til B1913 CUP 2016

B1913 CUP for U8-U12. Vi holder igen i år vores traditionsstævne for børn, både pige- og drengehold er inviteret. Der er medaljer til alle og naturligvis pokal til vinderhold. Vi glæder os til at se jer.

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allested C Logo Allested U & I Allested U & I
Langeskov IF B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Tåsinge Tøzer B Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 1 B Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
B1913 2 Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
FIF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Ravn Arkitektur A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hårslev/Særslev C Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
Ravn Arkitektur A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skårup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skårup IF

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl. 17.30

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Stjernen 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen
LIF B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Skårup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skårup IF

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Stjernen 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Stjernen

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Otterup C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Næsby U8 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Munkebo BK C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

Arrangør: Boldklubbben 1913
Sted: B1913
Adresse: Campusvej 55
Postnr: 5230
By: Odense M
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112

Frist: 20-02-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter