Deltagere til Odense Renovations Cup 2017

B.67 invitere igen i år spillere, forældre og bedsteforældre til en stor familie dag i fodboldens tegn. Vi har bestilt solskin, så vi mangler bare deltagerne.

U10  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 13:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Kværndrup Boldklub B Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum BK 1 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 10:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B.67 B Logo B.67 B.67
FIF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
OKS "De røde" C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS "De sorte" C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
ROKS-U10 B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
SSV HØJFYN C Logo SSV Højfyn SSV Højfyn

U6  | BC  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 10:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B.67 1 B Logo B.67 B.67
B.67 2 B Logo B.67 B.67
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum if Dalum if
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Rolfsted U6 C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Stige søhus C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
U6 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
U6 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U7  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 10:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B.67 1 B Logo B.67 B.67
B.67 2 B Logo B.67 B.67
Rolfsted U7 C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SB sanderum
Sanderum 2 B Logo Sanderum boldklub Sanderum boldklub
U7 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U8  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 10:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B.67 1 B Logo B.67 B.67
B.67 2 C Logo B.67 B.67
Faaborg B Logo Faaborg BK & IF Faaborg BK & IF
OB 1 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 10:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst 1 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
OB C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Svendborg 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B

Arrangør: B.67
Sted: B.67 Parken
Adresse: Carlsens Skiødts vej 37
Postnr: 5220
By: Odense SØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 26-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter