Deltagere til FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017

FESTLIGT UNGDOMS FODBOLDSTÆVNE STÆVNET AFVIKLES I WEEKENDEN DEN 24., 25. OG 26. FEBRUAR 2017 I KORSKILDEHALLEN, BRØDERUPVEJ 2A, BRØDERUP, 4733 TAPPERNØJE OG FLADSÅHALLEN, MOGENSTRUP PARKVEJVEJ 10, MOGENSTRUP, 4700 NÆSTVED.

U-10 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxekondi Drengene C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Faxekondi Drengene C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HG´s drenge C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Præstø IF 2 C Logo Præstø IF Præstø IF
Team Dansk Alarm Service C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05

U-11 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HG Blå B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Næstved B Logo Næstved if Næstved if
Næstved sort B Logo Næstved if Næstved if
Præstø IF 1 B Logo Præstø IF Præstø IF
Suså B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet suså if

U-11 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-11 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
De gyldne får C Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
FK 05 "Iskold" B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05

U-12 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FK 05 "Brandvarm" B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
MFK - Bare en tand bedre C Logo Møns FK Møns FK
MFK - Endnu en tand bedre C Logo Møns FK Møns FK

U-12 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-12 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-13 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
alfahannerne B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
FK Sydsjælland 1 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 2 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 3 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
LA B Logo Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen
Roskilde DK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team H. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-15 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ørslev Rød C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Ørslev Sort C Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U-15 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-15 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-16 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxe ladeplads Logo Faxe Ladeplads IF Faxe Ladeplads IF
HG blå Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG hvid Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG rød Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Næstved Logo Næstved if Næstved if
Næstved Grøn Logo Næstved if Næstved if
VIF Logo Vordingborg IF Vordingborg IF

U-7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden 1 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Fk grøn Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk rød Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Karlslunde IF 1 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
VIF 1 B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 2 B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 3 B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF

U-8 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FK U8 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Haslev blå C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet haslev boldklub
Næstved IF C Logo Næstved IF Næstved IF

U-8 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Haslev grøn B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet haslev boldklub

U-8 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-8 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fk blå C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk grøn C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk rød C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Haslev C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Haslev FC og Christian C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG NÆSTVED EL-SERVICE C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG Q-AUTO C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG SPEAK MEDIA C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG

U-9 Drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.frem Sakskøbing B Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
HG Kontrast B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG MONTAGE & SIKRING B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
Team Candyfloss B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club

U-9 Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: FK Sydsjælland 05
Sted: Korskilde Hallen og Fladså Hallen
Adresse: Brøderupvej 2A, Brøderup
Postnr: 4733
By: Tappernøje
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112

Frist: 12-02-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter