Deltagere til Allingåbro Ungdoms Cup 2017

ALLINGÅBRO UNGDOMSCUP 2017 Allingåbro IF afholder vinterens sidste fodbold ungdomsstævne. Stævnet er et hyggeligt stævne, som afholdes over 2 weekender.

U10 DR  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 5/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Kolind/Perstrup IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kolind/Perstrup IF
Ravn Arkitektur A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10 Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 5/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Hotten tot B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Kristrup Boldklub B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Rougsø FF B Logo Rougsø FF Rougsø FF
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U10 Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 5/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Kolind/Perstrup IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kolind/Perstrup IF
Kristrup Boldklub C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub

U11 Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 5/3

Holdnavn Niv Logo Klub
KB B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
KB 2 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Team DLO-Rengøringsservice B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U11 Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 5/3

Holdnavn Niv Logo Klub
KB 3 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Mørke IF C Logo Mørke IF Mørke IF
Rougsø FF C Logo Rougsø FF Rougsø FF
Solbjerg IF 1 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 2 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold

U11 Dr  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 5/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 4/3

Holdnavn Niv Logo Klub
KB 2 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
KB 3 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
KB 4 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Nørager bk 3 Logo Nørager Boldklub Nørager Boldklub
Østbirk IF C Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U12 Dr  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 4/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 4/3

Holdnavn Niv Logo Klub
KB 1 B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Nørager bk 1 B Logo Nørager Boldklub Nørager Boldklub
Nørager bk 2 Logo Nørager Boldklub Nørager Boldklub

U13 Dr  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 4/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 4/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if B Logo Allingåbro IF Allingåbro IF

U13 Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 4/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 PIGER  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 10/3 aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 PIGER  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 10/3 aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning IF B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening

U15 Dr  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredg d. 3/3 aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag d. 3/3 aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag d. 3/3 aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 - 3 mands Dr  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 - 3 mands Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 - 3 mands Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Sif Assentoft u5 1 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft

U5 - 3 mands Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 - 3 mands Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 - 3 mands Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - 3 mands Dr  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning IF C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Auning IF C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Sif Assentoft u6 1 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SSF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skødstrup SF
VRI 1 A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U6 - 3 mands Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
SIF Assentoft 3 A Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SSF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skødstrup SF
SSF 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skødstrup SF
VRI 1 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U6 - 3 mands Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI 1 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Kolind/Perstrup /IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kolind/Perstrup IF
Romalt 1 C Logo Romalt IF Romalt IF
Romalt 2 C Logo Romalt IF Romalt IF
Thorsø C Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening Thorsø-Tungelund Idrætsforening
Vivild IF C Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U6 - 3 mands Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - 3 mands Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - 3 mands Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 - 3 mands Dr  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning IF B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening

U7 - 3 mands Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning IF B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
DB Fodbold C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Ebeltoft C Logo Ebeltoft IF Ebeltoft IF
Hadsten SK Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Mariager IK C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Romalt 1 C Logo Romalt IF Romalt IF
Romalt 2 C Logo Romalt IF Romalt IF

U7 - 3 mands Piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 - 3 mands Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 - 3 mands Piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub

U7- 3 mands Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
SIF 1 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF 2 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft

U7 Dr - 5 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF

U7 Dr - 5 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
TRIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U7 Dr - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 11/3

Holdnavn Niv Logo Klub
DB Fodbold 1 A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
DB Fodbold 2 A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hadsten sk Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad IF 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
TRIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vorup fb A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vorup fb

U8 Dr  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 12/3

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Lyseng 1 A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Skødstrup SF 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U8 Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 12/3

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
Auning IF A Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
IF Lyseng 2 B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Mørke IF B Logo Mørke IF Mørke IF
Skødstrup SF 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U8 Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 12/3

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if C Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Langå IK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Langå
Skødstrup SF 3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Vivild IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U9 Dr  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 12/3

Holdnavn Niv Logo Klub
GIF3 A Logo Grenaa IF Grenaa IF
Rougsø FF A Logo Rougsø FF Rougsø FF

U9 Dr  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 12/3

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
Auning IF B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
GIF2 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
SMIFF B Logo SMIFF SMIFF
TST B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TST

U9 Dr  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 12/3

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Norddjurs C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AC Norddjurs
Allingåbro if C Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Auning IF C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
GIF1 C Logo Grenaa IF Grenaa IF
Vivild IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Arrangør: Allingåbro IF
Sted: Allingåbro hallen
Adresse: Halvej 4
Postnr: 8961
By: Allingåbro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 24-02-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter