Deltagere til Åbne Herning mesterskaber i Futsal

Kom til de åbne Herning mesterskaber i Futsal alle kampe afsluttes med 4 amerikanske straffespark til hvert hold, som tæller med i resultatet. Et stævne for U9-U14 drenge i A og B niveau. Min. 3 kampe af 14 min. Personlige præmier til nr. 1 og 2.

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IK Rosendal A Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Ikast FS A Logo Ikast FS Ikast FS
Mariehøj IF 1 A Logo Mariehøj IF Mariehøj IF

U10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramming 1 B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Bramming 2 C Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Mariehøj IF 2 B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Top scorer kids B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast Akademi
TRIF B Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
Videbæk IF B Logo Videbæk Idrætsforening Videbæk Idrætsforening

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Virklund Boldklub A Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Borbjerg B Logo Borbjerg GU Borbjerg GU
HEI B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Eastside Viborg A Logo Houlkær IF Houlkær IF
Silkeborg IF 1 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF

U12 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Eastside Viborg B Logo Houlkær IF Houlkær IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Ikast KFUM B Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
KLG 1 B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 2 B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Sejs-Svejbæk IF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Vejle Drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Herning Fremad 1 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Team Eastside A Logo Overlund GF Overlund GF

U14 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hammerum B Logo Hammerum Idrætsforening Hammerum Idrætsforening
Herning Fremad 2 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 3 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
KLG 1 B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 2 B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U9 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
KLG A Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U9 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BGF's bedste B Logo Brørup Gymnastikforening Brørup Gymnastikforening
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Silkeborg IF B Logo Silkeborg IF Silkeborg IF

Arrangør: Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Sted: Alpi Hallerne
Adresse: Kollundvej 33
Postnr: 7400
By: Herning
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Futsal

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 22-02-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Følg Staevner.dk på Twitter