Deltagere til HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017

Hvidovre Idrætsforening inviterer U6 - U9 drenge til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold d.21 og 22 januar 2017. Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold (medaljer til alle) 5 kampe til alle hold.

U6 søndag kl.9-11  | --  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.22/1 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BFC Lundegården 2 C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
FB 11 Gul Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 11 Gul 2 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hekla U6, Hold 1 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U6, Hold 2 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIF BASSERNE 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF BASSERNE 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF BASSERNE 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Rosenhøj BK 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rosenhøj BK 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vallensbæk IF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 4 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 lørdag kl.11-13  | --  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.21/1 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Avartas bedste U7 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avartas bedste U7 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
b93 - 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
b93 - 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fremad Valby 1 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Fremad Valby 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
HIF Løverne C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Tigerne C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Holbæk 1 Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 2 Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 3 Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
kastrup boldklub 1 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup boldklub 4 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
RB1906 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
SIF U7 Hold Hvid C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 lørdag kl.9-11  | --  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.21/1 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV C Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FC Holte 1 A Logo fc holte fc holte
FC Holte 2 B Logo fc holte fc holte
FC holte 3 B Logo fc holte fc holte
Fremad Amager U7 A C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HIF Løver C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Pantere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Tigere C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Holbæk 4 Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk 5 Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
kastrup boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KBU7B1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBU7B2 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SIF RØD B Logo Skovshoved iF Skovshoved iF
Skjoldrødder B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8 Søndag kl.11-13 B  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.22/1 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908 (Amager)
BK Skjold Sami B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Ejby IF 1968 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ejby IF 1968
HIF B/C-1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF B/C-2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF B/C-4 C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
kastrup boldklub C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Lundegården B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8 søndag kl.13-15 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.22/1 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Fix 1 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 2 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Greve Blå A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIF A-1 A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Nørrebro United Danmark B Logo Nørrebro united Nørrebro united
Østerbro IF A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8 Søndag kl.13-15 B  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.22/1 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1908 (2) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908 (Amager)
FA 2000 - 1 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 - 2 Logo FA 2000 FA 2000
Fix 3 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HIF B/C-3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB B3 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U9 Lørdag kl.13-15 B  | BC  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.21/1 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2008 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 C Logo B1903 B1903
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BS72 C Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Gundsømagle C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
GVI Barcelona B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIF 2 B Logo Hvidovre if Hvidovre if
HIF 3 Logo Hvidovre if Hvidovre if
HIK 08B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Slangerup Fodbolddrenge C Logo Slangerup og Omegns IF Slangerup og Omegns IF
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 Lørdag kl.15-17 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.21/1 kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub
GVI Blå A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIF 1 A Logo Hvidovre if Hvidovre if
HIF 4 A Logo Hvidovre if Hvidovre if
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 2 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Sundby Boldklub årgang 2008 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Tårnby FF A Logo Tårnby FF Tårnby FF

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dansborghallen
Adresse: Sollentune Alle 1 - 3
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2017>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 18-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter