Deltagere til JR-Cup 2017 - Svebølle

Svebølle Boldklub tilbyder i samarbejde med velvillige sponsorer og frivillige hjælpere, jeres klubber at deltage JR-Cup 2017 på Kr. Himmelfartsdag 25. maj 2017.

U10 (2007)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Nykøbing FC A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Nykøbing FC 2 C Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Svebølle U10-1 B Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening
Tuse IF B Logo Tuse IF Tuse IF

U11 (2006)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Svebølle U11-1 B Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening

U12 (2005)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12-U13 (2005-2004)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Taarnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B93 C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U13 (2004)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73 Slagelse (C) C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Svebølle U13-1 B Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening
Svebølle U13-2 C Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening
TEAM V. C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U14 (2003)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14-U15 (2003-2002)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 (2002)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Svebølle U15-1 B Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening

U6 (2011) og yngre  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 (2010)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Svebølle U7-1 B Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening

U8 (2009)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Svebølle U8-1 C Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening
Tømmerup A Logo Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening Tømmerup Gymnastikog Ungdomsforening

U9 (2008)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagsværd BK B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
de glade drenge Logo Føllenslev Særslev IF Føllenslev Særslev IF
føllenslev u9 C Logo Føllenslev Særslev IF Føllenslev Særslev IF
Raklev GI Logo Raklev GI Raklev GI
Ringsted IF A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Svebølle U9-D1 B Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening

U9-U11 (2008-2006)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Svebølle U9-P1 C Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening Svebølle Boldklub & idrætsforening

Arrangør: Svebølle Boldklub & idrætsforening
Sted: Svebølle Stadion
Adresse: Højvangen 10
Postnr: 4470
By: Svebølle
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 06-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter