Deltagere til Roskilde Pigecup Fodbold Stævne

Roskilde Pigefodbold gentager succesen fra sidste sæson. Indendørs afslutningsstævne for U9 til U15.

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bæsterne IF B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Fk 05 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Hareskov Foxes Logo Hareskov IF Hareskov IF
Køge Boldklub B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Rishøj Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Roskildes Superpiger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Vallensbæk U10 Piger C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk U10 Piger 2 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 Tigers C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Dragør BK C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Hareskov Foxes B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Ringsted Damefodbold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ringsted Damefodbold
Roskilde Tøserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rokilde Pigefodbold
T.O.F. C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Tuse IF Logo Tuse IF Tuse IF
Tusepigerne Logo Tuse IF Tuse IF

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 Panters C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Benløse IF C Logo Benløse IF Benløse IF
Bsv Dream Team C Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV Pige 2 C Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Ringsted u11 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ringsted Damefodbold
Ringsted u12 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ringsted Damefodbold

U13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Pink Power B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
RPF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Tune IF C Logo Tune IF Tune IF

U15  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK 65 Strøby Fodbold C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
HFC Tøserne B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Hvidovre IF U9 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Roskilde Lynene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Roskilde Rødderne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Sundby supertøzer A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub


Sted: Himmelev Hallen
Adresse: Herregårdsvej 42
Postnr: 4000
By: Roskilde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 11-03-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
EGIF CUP 2019 (U6-U15 D+P)
19. - 27. jan 2019
Skærbæk Ungdomscup 2018
16. - 18. nov
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter