Deltagere til Middelfart Sparekasse Cup 2017

Hedensted IF byder søndag den 21. maj 2017 til fodboldstævne på Hedensted Stadion for U6-U7 mix, U8-U11 drenge, U10-U11 piger. U10 Drengene kan prøve kræfter med at spille 8:8. Pokaler til alle i U6-U9, store pokaler til finaleholdene i U8-U11.

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted IF 1 A Logo Hedensted IF Hedensted IF
middelfart A A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Sole-Engum A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sole-Engum

U10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Give Fremad B Logo Give Fremad Give Fremad
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
middelfart B B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Sønderris sk B Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub

U10 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De kongeblå C Logo Løsning IF Løsning IF
Grejs/Lindved C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grejs/Lindved
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
middelfart C C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Skibet IF C Logo Skibet IF Skibet IF

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl Hvid A Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF

U11 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl blå C Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
Hatting - Torsted C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF

U11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Mix  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF C Logo Brande IF Brande IF
Egebjerg IF C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
FC Horsens 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 4 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM 1 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Krudtuglerne Logo Bredballe IF Bredballe IF
Lopperne Logo Bredballe IF Bredballe IF
Løsning IF Logo Løsning IF Løsning IF
NBSIF1 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Sprinterne B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Varde if Logo varde if varde if
Varde if 2 Logo Varde if Varde if

U7 Mix  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Brande IF 1 C Logo Brande IF Brande IF
Brande IF 2 C Logo Brande IF Brande IF
Brande IF 3 C Logo Brande IF Brande IF
DIF C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Hatting / Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted 1 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 2 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 3 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 4 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 5 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 6 Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
IF Lyseng 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
IF Lyseng 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
IF Lyseng 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Løsning IF 1 Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning IF 2 Logo Løsning IF Løsning IF

U8 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande 1 A Logo Brande IF Brande IF
Bredballe IF A A Logo Bredballe IF Bredballe IF
EfB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
Kolding B 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
VSF A A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U8 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Brande 2 B Logo Brande IF Brande IF
EfB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
Egebjerg IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg IF
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Jelling 1 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kolding B 2 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Løsning B Logo Løsning IF Løsning IF
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vejle FC B Logo Vejle FC Vejle FC
VSF B B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U8 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF C C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Hedensted IF C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 4 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Jelling 2 C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kolding B 3 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Løsning C Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 2 C Logo Løsning if Løsning if
Sport24 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U9 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Billund IF 1 A Logo Billund IF Billund IF
Egebjerg drengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg if
FC Horsens 1 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 A Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted IF 3 A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Phønix A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U9 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 3 B Logo FC Horsens FC Horsens
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Strib 1 B Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vejle Boldklub B1 B Logo vejle boldklub vejle boldklub

U9 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Billund IF 2 C Logo Billund IF Billund IF
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Løsning IF C Logo Løsning IF Løsning IF
Strib 3 C Logo Strib IF Strib IF
TPI 3 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vejle Boldklub C C Logo vejle boldklub vejle boldklub

Arrangør: Hedensted IF
Sted: Hedensted Stadion
Adresse: Jørgensens alle 26
Postnr: 8722
By: Hedensted
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 29-04-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
BTA Jule Cup
27. - 28. dec
Åbne Herning mesterskaber 2018 i Futsal
10. mar 2018
Julestævne - Technica Cup - Støvring IF
27. - 30. dec
Pige pinsecup i Holmegaard
19. maj 2018
Baba`s Pizza CUP 2017
16. dec
Lammefjords Cup 2017
27. - 30. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter