Deltagere til Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2017

DFI Spar Nord Cup er et stævne for drengehold og pigehold til og med U10 (3- og 5-mands). Efter de indledende runder går alle hold videre i hhv. A, B og C finalepuljer. Der er pokal til vinderen i puljerne. Medaljer til alle spillere.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
DFI U10 Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
jarl arden B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
KIF/BSI C Logo Kongerslev IF Kongerslev IF
Liuf A Logo Lundergård  idræts- og ungdomsforening Lundergård idræts- og ungdomsforening
LKB 1 A Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB 2 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
NFK/VFB 1 B Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 2 B Logo Nøvling Fodboldklub Nøvling Fodboldklub
SGIF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGIF
SGIF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGIF
SIF Assentoft 1 A Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
Skagen ik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vadum if A Logo Vadum IF Vadum IF

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 drenge  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DFI U6 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Hobro IK Logo Hobro ik Hobro ik
Hobro IK 2 Logo Hobro ik Hobro ik
IF Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
LKB 2 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
NFB 1 B Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
NFB 2 B Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSK yngste Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Støvring 1 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 2 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Sulsteds piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted
Team Hørby Auto Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager IF
AaB 1 B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AaB 2 B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AaB 3 C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U7 drenge  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Jarl Arden
Arden 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Jarl Arden
BI 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 4 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
DFI U7 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Farsø-Ullits IK 1 B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø-Ullits IK 2 B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Gug B B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
HB 1 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 2 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HI1 B Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
HI2 B Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Hobro Ik 1 A Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
If frem Skørping 1 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
If frem Skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
LKB Gistrup 1 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Nibe 1 B Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
Nibe 2 B Logo Nibe Boldklub Nibe Boldklub
SSK Yngste Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
SSK Yngste 2 Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Støvring IF 1 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Sulsted IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted IF
Vestbjerg 01 B Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
Vestbjerg 02 C Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
VFB B Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U8 drenge  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Asaa/Agersted 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Asaa B
Asaa/Agersted 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Asaa B
B52 A Logo B52 Aalborg FC B52 Aalborg FC
Bmk90 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møldrup
Chang C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Gudumholm if C Logo Gudumholm IF Gudumholm IF
GUG BK 1 A Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
GUG BK 2 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
GUG BK 3 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Guld drengene C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
HUG 1 B Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
HUG 2 C Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
KB 81 Aalborg B Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg
KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
NFB1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby Forenede Boldklubber
NFB2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørresundby Forenede Boldklubber
PVSPORT81 C Logo Poulstrup Vrejlev 81 Poulstrup Vrejlev 81
Skalborg 1 Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Superheltene B Logo Vester Hassing GF Vester Hassing GF

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
DFI 1 B Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 B Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Fiduserne B Logo Farstrup Boldklub Farstrup Boldklub
IF Fremad Nørhalne C Logo IF Fremad Nørhalne IF Fremad Nørhalne
If Jarl Arden 1 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
If Jarl Arden 2 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Ik frem Sønderup/Suldrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ik frem Sønderup/Suldrup
KFUM 1 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 C Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Nibe 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet nibe bk
nibe 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet nibe bk
Skalborg 2 C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg SSK B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skørping 1 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 3 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Sulsted if B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sulsted if
Vadum if B Logo Vadum IF Vadum IF
VFB B Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Aabybro IF 1 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aabybro IF 2 B Logo Aabybro IF Aabybro IF

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Dall-Ferslev Idrætsforening
Sted: Dall/Ferslev Stadion
Adresse: Klokkevej 49
Postnr: 9230
By: Svenstrup J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2017>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 07-04-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter