Deltagere til Sportsgear Cup 2017

Orient afholder Sportsgear Cup i Rødovre 2017 Medaljer Gratis popcorn flødebolle maskine til alle deltager U5 til U10 Min 4kampe til hver.

U-10 piger årg 2008  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Orientpigerne B Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-10A årgang 2008  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 1 A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
solrød fc 1 A Logo Solrød FC Solrød FC

U-10B årgang 2008  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Solrød FC 2 B Logo Solrød FC Solrød FC
Ølstykke FC (1) B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-10C årgang 2008  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 3 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 4 C Logo Orient GIF Orient GIF
Solrød FC 3 C Logo Solrød FC Solrød FC
Ølstykke FC (2) C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U-5 årgang 2013  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6 årgang 2012  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen - Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Måløv Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
U6 orient1 Logo Orient GIF Orient GIF
U6 Orient2 Logo Orient GIF Orient GIF

U-7 piger årg 11-12  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Orientpigerne C Logo Orient GIF Orient GIF

U-7 årgang 2011  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løveungerne hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
U7 orient1 Logo Orient GIF Orient GIF
U7 Orient2 Logo Orient GIF Orient GIF
U7 orient3 Logo Orient GIF Orient GIF
U7 Orient4 Logo Orient GIF Orient GIF
Vallensbæk IF 1 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 4 Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-8 piger årg 2010  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
HIF Piger C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Orientpigerne C Logo Orient GIF Orient GIF

U-8A årgang 2010  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør A A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte Blå A Logo FC Holte FC Holte
Orient gul Logo Orient GIF Orient GIF
Vallensbæk Sort A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF

U-8B årgang 2010  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BS72 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Farum Boldklub B B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte sort B Logo FC Holte FC Holte
Lundegården B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Orient Logo Orient GIF Orient GIF
Vallensbæk Gul B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF

U-8C årgang 2010  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 2 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Fc Holte Hvid C Logo FC HOlte FC HOlte
Orient blå Logo Orient GIF Orient GIF
Orient grøn Logo Orient GIF Orient GIF
SIF U7 Hold Hvid C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Vallensbæk grøn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF

U-9A årgang 2009  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub

U-9B årgang 2009  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Ejby IF 1968 B Logo Ejby IF 68 Ejby IF 68
Hareskov B B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Orient 1 B Logo Orient GIF Orient GIF

U-9C årgang 2009  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Knas C Logo Herlev IF Herlev IF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF

Arrangør: Orient GIF
Sted: Islev Skole
Adresse: Islevbrovej 44
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsturnering

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 01-09-2017


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter