Deltagere til Giraf Cup 2017

Giraf Cup på Savanen I samarbejde med Knuthenborg Safaripark og FC Nakskov afholdes der igen i 2017 et stort stævne lørdag den 20. maj 2017. Kom og spil med giraffen og andre dyr....

U10 drenge  | Herrer/Drenge

29 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1938 B Logo B1938 B1938
De Grønne Djævle B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spjellerup FK
FC Nakskov 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Gundsølille 2 C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Haslev FC B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Haslev FC 1 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG 1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Min Købmand, Horbelev B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horbelev IF/Luif
Møns FK1 Logo Møns FK Møns FK
Møns FK2 Logo Møns FK Møns FK
Møns FK3 Logo Møns FK Møns FK
Nab-Nfb blå B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
Nab-Nfb Grøn B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NIF Grøn B Logo Næstved IF Næstved IF
NIF Hvid B Logo Næstved IF Næstved IF
NIF Rød C Logo Næstved IF Næstved IF
Nyråd 1 C Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
RFB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudbjergs Forenede Boldklub
Rødby BK C Logo Rødby Boldklub Rødby Boldklub
Rønende if 2 C Logo Rønnede if Rønnede if
Rønnede if 1 C Logo Rønnede if Rønnede if
Team Amar B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tgb B Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
Tigerne B Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
ØUB Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub

U5 drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B. 1990 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B. 1990
Det Nye Kuld C Tirsted Ik 85 Logo ukendt af Staevner.dk Tirsted Ik 85
FC Nakskov 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
MB Basserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Maribo Boldklub
NAB C Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NAB pi C Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NFC Real Madrid B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC, FC Barcelona B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC, Juventus B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen

U5-U6 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 drenge  | Herrer/Drenge

29 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
de lækre drenge og piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Utterslev
Dianalunds Unge Løver B Logo Dianalund IF Dianalund IF
FC Nakskov 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 5 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
Gifferbanden 1 B Logo Guldborg IF Guldborg IF
Gifferbanden 2 C Logo Guldborg IF Guldborg IF
HG blå B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG grøn B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG hvid B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG rød B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
MFK1 C Logo Møns FK Møns FK
MFK2 C Logo Møns FK Møns FK
NAB C Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NAB C Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NFC 1 Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC 2 Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC 3 Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC 4 Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC Piger C Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Næstved Grøn Logo Næstved if Næstved if
Næstved Hvid Logo Næstved if Næstved if
Team Horbelev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horbelev IF
TOF Team Rustik C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
VIF B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Øub2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Øub

U7 drenge  | Herrer/Drenge

54 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B Frem 2 Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
B.frem 1 Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
De Grønne Engle B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spjellerup FK
de lækre drenge og piger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Utterslev
Dianalunds Løver B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Eskilstrup Boldklub B Eskilstrup Boldklub Logo ukendt af Staevner.dk Eskilstrup Boldklub
Etotrefirefem C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horbelev IF
FC Nakskov1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov5 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov6 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov7 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov8 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
Fk Grøn Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk Rød Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
HG-1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG-3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
Hårlev BK 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hårlev BK
Hårlev BK 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hårlev BK
Hårlev BK 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hårlev BK
Karlslunde IF 1 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Maribo banditterne 1 B Logo Maribo BK Maribo BK
Maribo Banditterne 2 B Logo Maribo BK Maribo BK
Maribo Banditterne 3 C Logo Maribo BK Maribo BK
Mini United B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Møns FK C Logo Møns FK Møns FK
NAB B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NAB C Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NAB-pi-1 C Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NAB-pi-2 C Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Nif 2 Logo Næstved IF Næstved IF
Nif 3 Logo Næstved IF Næstved IF
Nordfalster B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFB
Nykøbing FC.1 Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Nykøbing FC.2 Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Nykøbing FC.3 Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
præstø hvid Logo Præstø IF Præstø IF
Præstø rød Logo Præstø IF Præstø IF
RFB U-7 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudbjergs Forenede Boldklub
Rødby 1 C Logo Rødby Boldklub Rødby Boldklub
Rødby 2 C Logo Rødby Boldklub Rødby Boldklub
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
Svend Gønge Blå Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
VIF 1 C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF 2 A Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF Logo Ørslev GIF Ørslev GIF
Østmøn 1 C Logo Østmøn fodboldklub Østmøn fodboldklub
Østmøn 2 C Logo Østmøn fodboldklub Østmøn fodboldklub
Øub1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Øub

U7-U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 drenge  | Herrer/Drenge

39 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIKdrengene 1 A Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
AIKdrengene 2 C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B. 1990 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B. 1990
B.Frem B Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
B.Frem C Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
de lækre drenge og piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Utterslev
FC Nakskov 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FK blå B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Fk Blå 2 C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Holbæk B&I B1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I B2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I B3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk B&I
Holbæk B&I C1 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I C2 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Maribo Boldklub B Logo Maribo BK Maribo BK
MB B Logo Maribo BK Maribo BK
Møns drenge B Logo Møns FK Møns FK
NAB1 B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NAB2 B Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NFC Barcelona C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing FC
NFC Juventus A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing FC
NFC Manchester United C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing FC
NFC Real Madrid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing FC
Nyråd gul B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Nyråd sort B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Næstved IF B Logo Næstved IF Næstved IF
Næstved IF - Hvid B Logo Næstved IF Næstved IF
Rødby C Logo Rødby Boldklub Rødby Boldklub
Stubbekøbing C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stubbekøbing
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
TGB - Løverne B Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
TOF team Rustik C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vordingborg IF Blå C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
Vordingborg IF Hvid C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U9 drenge  | Herrer/Drenge

33 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
4863 B Eskilstrup Boldklub Logo ukendt af Staevner.dk Eskilstrup Boldklub
AIF 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Dianalund IF B Logo Dianalund IF Dianalund IF
FC Nakskov 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
FC Nakskov 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nakskov
Fk blå C Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Hawks B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Horbelev IF/Luif
HG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG KONTRAST Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG MONTAGE & SIKRING Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG NÆSTVED EL-SERVICE Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG Q-AUTO Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
HG SPEAK MEDIA Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HG
Møns FK U9 B Logo Møns FK Møns FK
NAB hvid Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
NAB rød Logo Nørre Alslev Boldklub Nørre Alslev Boldklub
Nfc Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
NFC blå Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
NFC stribet Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nfc
Nyråd B Logo Nyråd Idrætsforening Nyråd Idrætsforening
Rip, Rap, Rup og co A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
STIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet STIF
Sundby Boldklub Ajax årgang 2008 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby Boldklub Barca årgang 2008 C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Svend Gønge Logo IF Svend Gønge IF Svend Gønge
TGB - Tigrene B Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
TGB - Ulvene B Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
Tingsted Boldklub B Logo Tingsted Boldklub Tingsted Boldklub
Ulvene Logo Boldklubben Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing
VIF Blå C Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
VIF Drenge B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØGIF RØD Logo Ørslev GIF Ørslev GIF

U9-U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Michaels piger C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
NFC 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
NFC 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NFC
Power Pigerne B Tirsted IK 85 Logo ukendt af Staevner.dk Tirsted IK 85
TGB 1 C Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
TGB 2 C Logo Toreby-Grænge Boldklub Toreby-Grænge Boldklub
Vordingborg IF B Logo Vordingborg IF Vordingborg IF
ØUB 1 C Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub
ØUB 2 C Logo Øster Ulslev Boldklub Øster Ulslev Boldklub

Arrangør: Nakskov Boldklub
Sted: Knuthenborg Safaripark
Adresse: Knuthenborg Allé 1
Postnr: 4930
By: Maribo
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 08-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
Dansk Revisions Cup 2018
17. - 18. feb 2018
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
14. jan 2018
Tved Cup
12. - 14. jan 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
Kellmann's VVS Cup 2017
16. - 17. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter