Deltagere til MTE Cup

Mikkels Tømrer Entreprise og AB Tårnby årgang 2008, afholder sammen MTE Cup, søndag d. 28 maj 2017. Stævnet er et U9 udendørsstævne for hold i rækkerne A, B og C. Der er pokaler til alle.

U-9 A  | A  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28. maj 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
AB Tårnby rød A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby rød 2 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Sort A A Logo B1903 B1903
B1903 Sort B A Logo B1903 B1903
B1908 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
B93 (1) A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndbyernes IF Blå A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSV2008A A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør 1 A Logo Dragør boldklub Dragør boldklub
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kastrup A A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Næstved Hvid A Logo Næstved IF Næstved IF
RB06 - 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sundby Boldklub Ajax årgang 2008 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Tårnby FF A Logo Tårnby FF Tårnby FF

U-9 B  | B  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28. maj 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby grøn B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Hvid B Logo B1903 B1903
B1908 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
B93 (2) B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSV2008B B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Byens Tag B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dragør 2 B Logo Dragør boldklub Dragør boldklub
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
GIF Nike 1 B Logo Gif Nike Gif Nike
GIF Nike 2 B Logo Gif Nike Gif Nike
GIF Nike 3 B Logo Gif Nike Gif Nike
GIF Nike 4 B Logo Gif Nike Gif Nike
HEKLA Kyoto B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HEKLA United B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Næstved Grøn B Logo Næstved IF Næstved IF
RB06 - 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Roskilde KFUM B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sundby Boldklub Barca årgang 2008 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U-9 C  | C  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28. maj 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby sort C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Hvid C Logo B1903 B1903
B1903 Rød C Logo B1903 B1903
B1903 Rød Logo B1903 B1903
B1908 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Bayern München C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Dragør 3 C Logo Dragør boldklub Dragør boldklub
Kastrup 2 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
RB06 - 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Sundby Boldklub Chealsea årgang 2008 C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Tårnby FF C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vestamager C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Vestamager 2 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

Arrangør: Boldklubben AB Tårnby
Sted: Vestamager Idrætsanlæg
Adresse: Ugandavej 93
Postnr: 2770
By: Kastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 11-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
BTA Jule Cup
27. - 28. dec
Åbne Herning mesterskaber 2018 i Futsal
10. mar 2018
Julestævne - Technica Cup - Støvring IF
27. - 30. dec
Pige pinsecup i Holmegaard
19. maj 2018
Baba`s Pizza CUP 2017
16. dec
Lammefjords Cup 2017
27. - 30. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter