Deltagere til MTE Cup

Mikkels Tømrer Entreprise og AB Tårnby årgang 2008, afholder sammen MTE Cup, søndag d. 28 maj 2017. Stævnet er et U9 udendørsstævne for hold i rækkerne A, B og C. Der er pokaler til alle.

U-9 A  | A  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28. maj 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Logo Aakanden GF Aakanden GF
AB Tårnby rød A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby rød 2 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Sort A A Logo B1903 B1903
B1903 Sort B A Logo B1903 B1903
B1908 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
B93 (1) A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndbyernes IF Blå A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BSV2008A A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør 1 A Logo Dragør boldklub Dragør boldklub
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kastrup A A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Næstved Hvid A Logo Næstved IF Næstved IF
RB06 - 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sundby Boldklub Ajax årgang 2008 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Tårnby FF A Logo Tårnby FF Tårnby FF

U-9 B  | B  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28. maj 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby grøn B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Hvid B Logo B1903 B1903
B1908 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
B93 (2) B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSV2008B B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Byens Tag B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dragør 2 B Logo Dragør boldklub Dragør boldklub
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
GIF Nike 1 B Logo Gif Nike Gif Nike
GIF Nike 2 B Logo Gif Nike Gif Nike
GIF Nike 3 B Logo Gif Nike Gif Nike
GIF Nike 4 B Logo Gif Nike Gif Nike
HEKLA Kyoto B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HEKLA United B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Næstved Grøn B Logo Næstved IF Næstved IF
RB06 - 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Roskilde KFUM B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sundby Boldklub Barca årgang 2008 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U-9 C  | C  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28. maj 2017

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby sort C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 Hvid C Logo B1903 B1903
B1903 Rød C Logo B1903 B1903
B1903 Rød Logo B1903 B1903
B1908 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Bayern München C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Dragør 3 C Logo Dragør boldklub Dragør boldklub
Kastrup 2 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
RB06 - 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Sundby Boldklub Chealsea årgang 2008 C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Tårnby FF C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vestamager C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Vestamager 2 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

Arrangør: Boldklubben AB Tårnby
Sted: Vestamager Idrætsanlæg
Adresse: Ugandavej 93
Postnr: 2770
By: Kastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 11-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter