Deltagere til AB Cup 2017

AB inviterer til det traditionsrige fodboldstævne AB Cup 2017 den 19. - 21. maj 2017. Kom og vær med til forårets smukkeste stævne på ABs anlæg i Bagsværd.

PU10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB C Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B73 herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
HIK U10 Piger B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Lyngby Blå B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Måløv Boldklub A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Vallensbæk U10 Piger Guld B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk U10 Piger Sort C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

PU8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby Pigerne Logo Brøndby IF Brøndby IF
Greve Fodbold 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold

U10  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag/lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AGF Charlottenlund A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AGF
B93 Team Rowshan A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby U10 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Greve A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Roskilde KFUM hvid A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
SIF Blå A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
solrød fc A Logo solrød fc solrød fc
Team Pato A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Tottis Vanløse drenge A Logo Vanløse IF Vanløse IF

U10  | B  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 B Logo B1903 B1903
B82 C Logo B82 Virum B82 Virum
Bagsværd B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
De få rå C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Fighterne B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI 1 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hareskov IF - 1 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov IF - 2 C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Henrik Andersen C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nykøbing FC B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Roskilde KFUM blå B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
SIF Hvid B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Stenlille U10 B Logo Stenlille IF Stenlille IF
Team Patito B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
V39 - TIGERNE GUL NY C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
VI 39 - DE SORTE PANTER NY C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Ølstykke B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

U11  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag/lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1903 A Logo B1903 B1903
Bagsværd B hold 1 A Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bk Olympic B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Olympic
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Frederikssund A Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kvarnby A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvarnby IK
Slagelse A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
vanløse B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 2 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Bagsværd B hold 2 B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bk Olympic A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Olympic
Hareskov C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Jægersborg B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
VIF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U11/U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag/søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag/lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B 1903 A Logo B1903 B1903
B.93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
GVI-1 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Næstved if A Logo Næstved IF Næstved IF
Vallensbæk 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U12  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B.93 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bagsværd 1 B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bagsværd 2 C Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
GVI-2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
JB12 B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Lyngby 3 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 4 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Rosenhøj BK 2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rødovre B Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
SIF B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U5/U6  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
AB Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Brøndby if C Logo Brøndby if Brøndby if
Brøndby IF Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF 1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF 2 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndbyernes IF 3 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Greve 1 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve 2 hvid Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hareskov IF - Høgene C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov IF - Musvågerne C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov IF - Ravnene C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Kongeklubben København C.F. Logo FC København FC København
Måløv C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U7  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Avarta10 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta10
Kastrup boldklub 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
SIF U7 Hold Hvid Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U8  | Herrer/Drenge

31 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB3 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1908 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1908 Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Blå Vanløse B Logo Vanløse IF Vanløse IF
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF1 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum Tiger Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Glostrup FK B Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hareskov_B B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov_C C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HI 1 B Logo Herlev IF Herlev IF
Hjorten B Logo IF Hjorten IF Hjorten
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
JB Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
JB1 C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Juventus C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RBK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
SGIF B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SIF B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Tune IF 2 C Logo Tune IF Tune IF

U9  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
HI Blå B Logo Herlev IF Herlev IF
HIF LIVERPOOL C Logo Helsingør IF Helsingør IF
HIF REAL C Logo Helsingør IF Helsingør IF
HIK08B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
Lundegården B B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Lundegården C C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Ringsted Blå B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted Hvid A Logo Ringsted IF Ringsted IF
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
TFC U9 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
VSB Hvid A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

Arrangør: Akademisk Boldklub
Sted: ABs anlæg
Adresse: Skovdiget 1
Postnr: 2880
By: Bagsværd
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 01-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2018
6. - 14. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Vejen Trolde Cup
1. - 3. jun 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018
20. jan 2018
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2018
3. - 4. feb 2018
Skamby Cup
14. jan 2018
ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
B1909 Combi Cup 2018
2. - 4. feb 2018
spar nord cup 2017 Kvinder
28. dec
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Boldklubben Frem julecup
27. - 29. dec
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Nyråd Cup 2018
6. - 14. jan 2018
Følg Staevner.dk på Twitter