Deltagere til Jutlander Bank Cup 2017

ASV afholder indendørs fodboldstævne første weekend i marts i Als Hallen. Vi spiller i følgende rækker: Drenge: U6-U7-U8-U9-U10-U11-U12-U13-14 og U15. Piger: U10-U11-U12-U13-U14 og U15.

U06 Drenge/Piger  | Mixede

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV Logo ASV ASV
Helsted Fremad IF 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hobro Ik B Logo Hobro IK Hobro IK
IK Rosendal U5 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SSK Yngste C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
SSK Yngste C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Team Hørby Auto Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager IF
Team Theodor C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Terndrup 1 Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup 1 piger C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup Piger 2 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM 1 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U07 Drenge/piger  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV Logo ASV ASV
BI A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
HB 1 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 2 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hobro Ik A Logo Hobro IK Hobro IK
Knejterne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel if
RIFs Yngeste Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Rosendal All star C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Røde Geparder C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Røde Lyn C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
SSK Yngste B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
SSK Yngste C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Terndrup 1 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
VFB C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U08 Drenge/Piger  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV 1 Logo ASV ASV
ASV 2 Logo ASV ASV
ASV 3 Logo ASV ASV
Hadsund Boldklub B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hobro ik B Logo Hobro IK Hobro IK
IK Rosendal C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Jarl Arden 1 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
MIK drengene B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Støvring B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Terndrup B Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U09 Drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV Logo ASV ASV
HB C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Purhus IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Purhus IF
Purhus IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Purhus IF
RKG Klarup A Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SIF 1 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Terndrup C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
VFB C Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Øster Hornum B Logo Øster Hornum Idrætsforening Øster Hornum Idrætsforening

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV A A Logo ASV ASV
Hobro IK Logo Hobro ik Hobro ik
Ik Rosendal 1 A Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold

U10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hobro IK Logo Hobro ik Hobro ik
Ik Rosendal 2 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Mariager IK 1. Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
oif 2 B Logo IF Fjorden IF Fjorden
Aalborg KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U10 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV C C Logo ASV ASV
Hobro IK Logo Hobro ik Hobro ik
Ik Rosendal 3 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Mariager IK 2. Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
oif Logo IF Fjorden IF Fjorden

U10 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
HB tøserne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HBfodbold
PFU05 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PFU05
Skalborg U11 piger 1 Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
vh08 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farsø/Ullits 1 A Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub

U12 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
VFB B Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U12 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farsø/Ullits 2 C Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Terndrup Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U12 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV/HB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ASV/HB

U13 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV/HB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ASV/HB
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK

U13 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV 1 B Logo ASV ASV
ASV 2 B Logo ASV ASV
Hadsund Boldklub B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 2 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 3 B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Skalborg U13 piger 1 Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
St. Restrup B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
VH08 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08-mariagerfjord

U14 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: ASV
Sted: Als Hallen
Adresse: Vikingvej 8
Postnr: 9560
By: Hadsund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 24-02-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter