Deltagere til Toftegaard biler opstartstævne 2017

Sæsonoptakt 2017 skydes i gang med forårsopstartsstævne i Jernløse Boldklub

U10 drenge (2007)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Tuse IF B Logo Tuse IF Tuse IF
Tuse IF 2 C Logo Tuse IF Tuse IF
Tuse Næs Boldklub C Logo Tuse Næs Boldklub Tuse Næs Boldklub
Tølløse Bold Klub C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Tølløse Bold Klub B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Undløse BK C Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901
Undløse BK B Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901

U10 pige (2007)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Jernløse BK C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub

U11 drenge (2006)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF city B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng Hedehusene Fodbold
FHF united B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng Hedehusene Fodbold
Herfølge BK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet herfølge
HIK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jernløse C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
JMA C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet JMA2006
Skælskør U11 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skælskør B&I
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Valby Boldklub C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U12 drenge (2005)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagsværd 1 B Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Ballerup FC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Gislinge Boldklub C Gislinge Boldklub Logo ukendt af Staevner.dk Gislinge Boldklub
Jernløse Boldklub C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
KB B2 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold

U12 pige (2005)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF Logo Brøndby IF Brøndby IF
Gislinge BK C Gislinge Boldklub Logo ukendt af Staevner.dk Gislinge Boldklub
Jernløse BK C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Tusepigerne Logo Tuse IF Tuse IF
Tølløse pigerne B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U13 drenge (2004)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ballerup FC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
De røde B Logo Tuse IF Tuse IF
Jernløse bk B Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Rønnede IF C Logo Rønnede IF Rønnede IF
Taastrup FC 1 A Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup FC 3 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Undløse BK C Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901

U14 drenge (2003)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagsværd BK "1" A Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bagsværd BK "2" C Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
FHF B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Holbæk u14 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Jernløse bk C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Kb3 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Ølstykke 1 A Logo Ølstykke FC Ølstykke FC
Ølstykke 2 B Logo ølstykke fc ølstykke fc

U15 drenge (2002)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Mix (2011)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Mix (2010)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse IF Logo Benløse IF Benløse IF
Jernløse 1 Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Jernløse 2 Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Jernløse 3 B Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Tuse Næs Boldklub C Logo Tuse Næs Boldklub Tuse Næs Boldklub
Tuse Næs Boldklub 2 C Logo Tuse Næs Boldklub Tuse Næs Boldklub

U8 drenge (2009)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse IF Logo Benløse IF Benløse IF
Holbæk B&I Blå B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B&I hvid B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
KB Juventus A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Ugerløse IF B Logo Ugerløse IF Ugerløse IF
Undløse bk B Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901
Vemmelev Fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev

U9 drenge (2008)  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Avarta B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
BTA A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BTA
DanBolig Holbæk B Logo Vipperød BK Vipperød BK
HG 1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK08B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
HVB Atletico C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB United B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Jernløse Boldklub 1 B Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
Jernløse Boldklub 2 C Logo Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub
KB Real Madrid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ringsted - BLÅ A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted - GUL C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted - HVID B Logo Ringsted IF Ringsted IF
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
TFC U9 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Trendstar.dk B Logo Vipperød BK Vipperød BK
Tølløse Boldklub C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

Arrangør: Jernløse Boldklub
Sted: Jernløse Bk's baner
Adresse: Gl. skovvej 150
Postnr: 4420
By: Regstrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2017>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 20-03-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
EGIF CUP 2019 (U6-U15 D+P)
19. - 27. jan 2019
Skærbæk Ungdomscup 2018
16. - 18. nov
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter