Deltagere til INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE

STORVORDE-SEJLFLOD BOLDKLUB INVITERER TIL INTERSPORT SPORT DRESS CUP SØNDAG DEN 17. SEPTEMBER 2017. Stævnet udbydes i rækkerne U6 til U12 Piger og Drenge. Rækkebetegnelserne er EFTERÅRSBETEGNELSE

U10 (årgang 2008)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fuik C Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
RKG 2 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB 1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 3 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U10 (årgang 2008)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
RKG 1 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U10 (årgang 2008)  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Jarl Arden C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
St. Restrup IF B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF

U10 (årgang 2008)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Mou united C Logo Mou Idrætsforening Mou Idrætsforening
SIF U10 C Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
SSB 1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U11 (årgang 2007)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
SIF U11 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft
Vh08 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08

U11 (årgang 2007)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 (årgang 2007)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 (årgang 2007)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB/Gistrup B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
RKG C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
St. Restrup IF B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Vfb/nfk C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vfb/Nfk

U12 (årgang 2006)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 (årgang 2006)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Grønne Helte B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SHI 1 B Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
Ssb2 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Storvorde Logo Gudumholm IF Gudumholm IF
U12b B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
VUG C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VUG

U12 (årgang 2006)  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De Grønne Djævle B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Gug boldklub C Logo Gug boldklub Gug boldklub
Løkken B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GVL Løkken
Mou United C Logo Mou Idrætsforening Mou Idrætsforening
Rebild Syd C Logo Haverslev IF Haverslev IF
SIF U12 B Logo SIF Assentoft SIF Assentoft

U12 (årgang 2006)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
NFB U12 Piger C Logo Nørresundby Boldklub Nørresundby Boldklub
Skalborg Sportsklub C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
SSB U12 piger C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB U12 piger 2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U6 (årgang 2012)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Mariager Fræserne C Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub

U7 (årgang 2011)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Rkg 1 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Rkg 2 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Rkg 3 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U7 (årgang 2011)  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI 1 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Gug 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Hobro IK Logo Hobro ik Hobro ik
IF Jarl Arden 1 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
RKG-1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
RKG-2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
RKG-3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
RKG-4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring 1 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U8 (årgang 2010)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev piger Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Dfi piger C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
IF Fremad Nørhalne C Logo IF Fremad Nørhalne IF Fremad Nørhalne
LKB Gistrup Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Skørping 1 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U8 (årgang 2010)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HI.1 Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
LKB Gistrup 1 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
ssb B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub

U9 (årgang 2009)  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DFI C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Helsted 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
KB 81 Aalborg B Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg
KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 2 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 3 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
RKG 1 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSB 1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
St. Restrup U9 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Vadum 1 B Logo Vadum IF Vadum IF

U9 (årgang 2009)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Jarl Arden C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden

Arrangør: Storvorde Sejlflod Boldklub
Sted: SSB
Adresse: Tofthøjvej 45
Postnr: 9280
By: Storvorde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 09-09-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter