Deltagere til BSF Vinterstævne

- Der spilles indendørs på kunstgræs, banen er næsten helt ny. - Meget lidt ventetid: 5 kampe på 1,5 time. - BSF stiller med kvalificerede dommere. - Alle spillere får medalje. - Der spilles 14 minutter uden pause - Central tidstagning.

U-10  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: ca. kl. 9.00-11.30

Holdnavn Niv Logo Klub

U-10 B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: ca. kl. 9.00-11.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 B Logo B1903 B1903
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 8 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Haslev FC B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub

U-8 B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: ca. kl. 11.30-14.00

Holdnavn Niv Logo Klub
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla B B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
NFC Barcelona B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC Real Madrid B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
RBK B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
RBK 2 B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U-8 C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: ca. kl. 11.30-14.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 3 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 4 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
GVI 3 C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Herlufsholm GF C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KB-D Messi C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RBK C Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Vallensbæk IF C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-9 B - formiddag  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: ca. kl. 9.00-11.30

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby grøn B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.93 2008 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Måltyvene B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSF 5 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Haslev FC 2 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HI Hvid B Logo Herlev IF Herlev IF
KB-U8 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Tårnby FF B Logo Tårnby FF Tårnby FF

U-9 B- eftermiddag  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: ca. kl. 14.00-16.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev Boldklub B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF 3 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 5 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
RBK 1 B Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
VSB Hvid B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U-9 C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: ca. kl. 14.00-16.30

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby sort C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BSF 6 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 7 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hekla Orange C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HG B C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Karlslunde IF 4 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
RBK 2 C Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
VSB Grøn C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

Arrangør: Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sted: Topdanmark Hallen
Adresse: Ballerup Idrætsby 36
Postnr: 2750
By: Ballerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 25-02-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Vestjysk Bank Cup Harboøre
14. - 16. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter