Deltagere til Kerteminde Cup 2017

For 13. gang afholder Kerteminde Boldklub traditionen tro udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion den 23 – 24 & 25 juni - 2017. Kære træner/leder Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i Kerteminde.

U 10 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
FB U-10 B Logo Flemløse Boldklub Flemløse Boldklub
Kertemindes Helte C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kirke Helsinge IF C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
SB C Logo Stubbekøbing Boldklub Stubbekøbing Boldklub
SGIF C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF P C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Speedy Gonzales Boys B Logo FC Storebælt FC Storebælt
Thyborøn fritid C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet thyborøn fritid

U 10 Piger  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Greve A A Logo Greve Håndbold Greve Håndbold
Greve B B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Harboøre 1 C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Harboøre 2 Logo Harboøre IF Harboøre IF
KB C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KHI 1 C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
KHI 2 C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening

U 11 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov Blå C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov Orange B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
FIF Hillerød C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
Gørlev if C Gørlev Idrætsforening Logo ukendt af Staevner.dk Gørlev Idrætsforening
KB/KR70 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Rønnede IF C Logo Rønnede IF Rønnede IF
SGIF B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Ålholm 2006 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Glamsbjerg U 11 B Logo Glamsbjerg if Glamsbjerg if
Solstrålerne B Logo Særslev BK Særslev BK
Ålholm 2006 piger C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 12 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
FIF Hillerød C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
Harboøre/Thyborøn C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
KB C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Mutti og Salamidrengene B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
U12 C Logo Højby IF Højby IF

U 12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum if B Logo Dalum if Dalum if
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Harboøre/Thyborøn C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Højby IF u12 piger C Logo Højby IF Højby IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U 13 Drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Friheden
Harboøre/Thyborøn A Logo Harboøre IF Harboøre IF
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
KB/MB 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB/MB2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB/MB3 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Skjold 2004 1 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold 2004 2 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
St. Lyngby Dodgers C Logo St. Lyngby IF - 24. kreds St. Lyngby IF - 24. kreds
U13 C Logo Højby IF Højby IF

U 13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Harboøre/Thyborøn C Logo Harboøre IF Harboøre IF
SB C Logo Stubbekøbing Boldklub Stubbekøbing Boldklub

U 14 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Egebjerg Fodbold B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Glamsbjerg U 14 B Logo Glamsbjerg if Glamsbjerg if
SB C Logo Stubbekøbing Boldklub Stubbekøbing Boldklub
Ålholm 2003 Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Carsten Bo's Piger C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Glamsbjerg U 14 B Logo Glamsbjerg if Glamsbjerg if
Mb-Kb 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Mb-Kb 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK

U 15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Kerteminde BK årgang 2002/03 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Ålholm 2002 B Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm 2002/2003 Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 7 MIX  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Hold 1 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Hold 2 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Hold 3 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Hold 4 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Kerteminde 1 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde 2 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde 3 Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde 4 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Ålholm I C Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm II C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 8 Drenge  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby If B Logo Dalby If Dalby If
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Hold 1 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Hold 2 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
JSG Fussball - Wolfsburg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
KB 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
SB C Logo Stubbekøbing Boldklub Stubbekøbing Boldklub
SGIF Madrid C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Real B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SUB 1 B Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
SUB 2 C Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
Ålholm 1 B Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm II C Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm III B Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm IV B Logo Ålholm If Ålholm If

U 8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve A A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve B A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold

U 9 Drenge  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BKF Hold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Friheden
BKF Hold 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Friheden
BKF Hold 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Friheden
BKF Hold 4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Friheden
Dalby If C Logo Dalby If Dalby If
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF II B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Herlufsholm A C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Herlufsholm B C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Herlufsholm C C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Herlufsholm D Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Karlslunde IF 1 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 3 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kerteminde B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kirke Helsinge IF C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
Køge 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Køge Bk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
SGIF U9 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
VSB Blå A Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB Grøn C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Ålholm 2008 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U 9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U10 Dr. 8 mands  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
GVI 1 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 3 C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 4 C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
Kerteminde / KR70 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Ryslinge BK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ryslinge BK
Turbo Boys A Logo FC Storebælt FC Storebælt
Ålholm 2007 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

Arrangør: Kerteminde Boldklub
Sted: Kerteminde Stadion
Adresse: Enggade 19
Postnr: 5300
By: Kerteminde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 01-06-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter