Deltagere til OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup

Kastrup Boldklub byder for 33 gang velkommen til Store Bededags Stævne på Amager for drenge i årgangene U5/6 til U12. Der spilles i 3 forskellige niveauer.

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Gul A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Bjæverskov B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Grøn B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Kastrup 1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Ledøje-Smørum 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje-Smørum 3 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Vanløse Hvid B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U10  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
D holdet "de udvalgte" C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Dianalund C Logo Dianalund IF Dianalund IF
HIK3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
Kastrup 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Tigrene C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Ledøje-Smørum 1 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Solrød FC U9 C Logo Solrød FC Solrød FC
Tune IF C Logo Tune IF Tune IF

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub

U11  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1908, hvid B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B 1908, Orange C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Drenge ØIF U11 B B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Fremad Amager B B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Valby B Logo Fremad valby Fremad valby
Hekla Boldklub B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Kastrup Boldklub B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
LB07 L2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Limhamn Bunkeflo
Rosenhøj BK u11-2 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U11  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Øst C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Dragør Boldklub C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Greve C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Holbæk B&I C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk
Kastrup Boldklub C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
ValbyBKU11 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ValbyBK

U12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Sport B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Kastrup Blå B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB B1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Sundby05 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U5/6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 1 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 4 Logo FA 2000 FA 2000
Kastrup U5 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup U5 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup u6 1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Løverne Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Tigerne Logo Farum Boldklub Farum Boldklub

U7  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden 1 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BS72 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Dragør A A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
kastrup boldklub 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

U7  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub B B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
kastrup boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup u6 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

U7  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden 2 Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Fix 3 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
kastrup boldklub 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
kastrup boldklub 4 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Sundby Boldklub 2010 Maxi C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Øst, Rød A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BK Avarta A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
FC Holte 1 A Logo FC Holte FC Holte
Fremad Amager Kvickly A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

U8  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Øst, Gul C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnuby Øst, Sort B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Avarta B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
Brøndbyernes IF B Logo Brøndby IF Brøndby IF
FC Holte 2 B Logo FC Holte FC Holte
Fremad Amager DPE Transport B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Glostrup FK B Logo Glostrup FK Glostrup FK
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Vestamager B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

U8  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndbyernes IF 3 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
FC Holte 3 C Logo FC Holte FC Holte
Fremad Amager Vestas C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Greve Blå Lyn Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Kastrup 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Vestamager C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ab Tårnby

U9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Dragør Boldklub A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Kastrup A A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Sundby Boldklub Ajax årgang 2008 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TFC A Logo Taastrup FC Taastrup FC

U9  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Brøndby 1 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Hekla kyoto B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla Orange B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HVB FC B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup B B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Måløv BK 1 B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv BK 2 B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
VSB Hvid B Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U9  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby sort C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
B1908 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Brøndby 2 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HVB Atletico C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup C C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup D C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Sundby Boldklub Chealsea årgang 2008 C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC

Arrangør: Kastrup Boldklub
Sted: Kastrup Boldklub
Adresse: Røllikevej 5
Postnr: 2770
By: Kastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 01-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter