Deltagere til Skoda Slagelse Cup 2017

Der er 1 plads tilbage i U7 5-mands....... Velkommen til Skoda Slagelse Cup 2017. Fodboldstævne i Slagelse. A, B og C rækker, min. 4 kampe, finale om den endelige placering, Der spilles igen i år om den store holdpokal.

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 A 5-mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 A 8-mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse A Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
FC Storebælt A Logo FC Storebælt FC Storebælt
Haslev FC 1 A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Nykøbing FC A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Tuse IF A Logo Tuse IF Tuse IF

U10 B 5-mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 B 8-mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Bjæverskov B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Holbæk Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Høng GF U10 B Logo Høng GF Høng GF
Mørkøv IF U-10 B Logo Mørkøv IF Mørkøv IF
Nykøbing FC B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
SBI U9 Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Store merløse fodbold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse

U10 C 5-mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
FC Storebælt 1 C Logo FC Storebælt FC Storebælt
FC Storebælt 2 Logo FC Storebælt FC Storebælt
Haslev FC 2 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HIK3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK

U10 C 8-man AFLYST  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj AFLYST

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse 2 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse

U10 Piger 5-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 B/C 8-man AFLYST  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj AFLYST

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse 1 B Logo B73 slagelse B73 slagelse
B73 Slagese 2 C Logo B73 slagelse B73 slagelse
Vemmelev U11 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U5 3-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 3-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73 Slagelse 2 Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Næstved Grøn Logo Næstved if Næstved if
Næstved Hvid Logo Næstved if Næstved if
Paris Saint Germain Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Paris Saint Germain
SBI Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Solrød FC 1 Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC

U7 3-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Benløse IF Logo Benløse IF Benløse IF
Borup IF 1 Logo Borup IF Borup IF
Borup IF 2 Logo Borup IF Borup IF
Hg - 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ringsted IF Logo Ringsted IF Ringsted IF
Skælskør 2 C Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF

U7 5-mands  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
HG-1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kloakmanden FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Skælskør 1 C Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF
ST.KIF. RIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Tuse IF Logo Tuse IF Tuse IF
Tuse IF 2 Logo Tuse IF Tuse IF
Vemmelev 1 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 2 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U8 A 5-man AFLYST  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj AFLYST

Holdnavn Niv Logo Klub
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing FC

U8 B 5-mands  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Benløse IF Logo Benløse IF Benløse IF
Haslev 1 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Rørby - Hvidebæk 1 B Logo Rørby/Værslev IF Rørby/Værslev IF
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vemmelev Fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev

U8 C 5-mands  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 3 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Haslev 2 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Rørby-Hvidebæk 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rørby-Værslev/Hvidebæk IF
Slagelse BI C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagelse B&I


Sted: B73´s Baner
Adresse: Hjorthøjvej 57
Postnr: 4200
By: Slagelse
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 11-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
BTA Jule Cup
27. - 28. dec
Åbne Herning mesterskaber 2018 i Futsal
10. mar 2018
Julestævne - Technica Cup - Støvring IF
27. - 30. dec
Pige pinsecup i Holmegaard
19. maj 2018
Baba`s Pizza CUP 2017
16. dec
Lammefjords Cup 2017
27. - 30. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter