Deltagere til Skoda Slagelse Cup 2017

Der er 1 plads tilbage i U7 5-mands....... Velkommen til Skoda Slagelse Cup 2017. Fodboldstævne i Slagelse. A, B og C rækker, min. 4 kampe, finale om den endelige placering, Der spilles igen i år om den store holdpokal.

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ekstra række  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 A 5-mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 A 8-mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse A Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
FC Storebælt A Logo FC Storebælt FC Storebælt
Haslev FC 1 A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Nykøbing FC A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Tuse IF A Logo Tuse IF Tuse IF

U10 B 5-mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 B 8-mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Bjæverskov B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Holbæk Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Høng GF U10 B Logo Høng GF Høng GF
Mørkøv IF U-10 B Logo Mørkøv IF Mørkøv IF
Nykøbing FC B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
SBI U9 Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Store merløse fodbold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse

U10 C 5-mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
FC Storebælt 1 C Logo FC Storebælt FC Storebælt
FC Storebælt 2 Logo FC Storebælt FC Storebælt
Haslev FC 2 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HIK3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK

U10 C 8-man AFLYST  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj AFLYST

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse 2 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse

U10 Piger 5-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 B/C 8-man AFLYST  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj AFLYST

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse 1 B Logo B73 slagelse B73 slagelse
B73 Slagese 2 C Logo B73 slagelse B73 slagelse
Vemmelev U11 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U5 3-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 3-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag den 25 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B 73 Slagelse 2 Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Næstved Grøn Logo Næstved if Næstved if
Næstved Hvid Logo Næstved if Næstved if
Paris Saint Germain Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Paris Saint Germain
SBI Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Solrød FC 1 Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 2 Logo Solrød FC Solrød FC

U7 3-mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Benløse IF Logo Benløse IF Benløse IF
Borup IF 1 Logo Borup IF Borup IF
Borup IF 2 Logo Borup IF Borup IF
Hg - 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ringsted IF Logo Ringsted IF Ringsted IF
Skælskør 2 C Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF

U7 5-mands  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
HG-1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kloakmanden FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Skælskør 1 C Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF
ST.KIF. RIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Tuse IF Logo Tuse IF Tuse IF
Tuse IF 2 Logo Tuse IF Tuse IF
Vemmelev 1 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev 2 B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub

U8 A 5-man AFLYST  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj AFLYST

Holdnavn Niv Logo Klub
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nykøbing FC

U8 B 5-mands  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Benløse IF Logo Benløse IF Benløse IF
Haslev 1 B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Rørby - Hvidebæk 1 B Logo Rørby/Værslev IF Rørby/Værslev IF
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vemmelev Fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vemmelev

U8 C 5-mands  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 28 maj

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 3 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Haslev 2 C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Rørby-Hvidebæk 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rørby-Værslev/Hvidebæk IF
Slagelse BI C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Slagelse B&I


Sted: B73´s Baner
Adresse: Hjorthøjvej 57
Postnr: 4200
By: Slagelse
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 11-05-2017


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter