Deltagere til Dalby Mølle Pokal 2017

Dalby GF (ved Kolding) inviterer til Dalby Mølle Pokal, som afholdes i forbindelse med Dalby Sommerfest den 9. juni til den 11. juni 2017. Dalby Mølle Pokal er et stævne for alle.

U10 drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF 1 A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening

U10 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF U10 B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening

U11 drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Kolding IF U11 A Logo Kolding IF Kolding IF

U11 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalby GF2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby2 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Kolding IF U11 B Logo Kolding IF Kolding IF
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF

U11 piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF Rød A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
LB Krigerne Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub

U11 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bgif gul B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Vonsild FK C Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U12 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AVGIF B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Bjert/Dalby B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby/Bjert B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Kolding Boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub

U6 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AVGIF 1 C Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 C Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Bjert 1 B Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert 2 B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening

U7 mix  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 3 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF C Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF 1 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
KB 1 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 3 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
NBSIF-årgang 2010 Hold 1 Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF-årgang 2010 Hold 2 Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF-årgang 2010 Hold 3 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest Boldklub B Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Ødis IF C ØDIS IF Logo ukendt af Staevner.dk ØDIS IF

U8 drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 drenge  | B  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AVGIF B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
BGIF 1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF Logo Bjert IF Bjert IF
Bredballe IF A A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF C C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF C2 C Logo Bredballe if Bredballe if
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Jelling 1 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Koldin B 1 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding B 2 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding B 3 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Løjt 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løjt If U8
Løjt 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Løjt If U8
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
VSF A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
VSF B B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U8 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
VB Piger B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vinding SF Piger B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U9 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF 2 C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fredericia ff1 B Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia ff2 C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF

U9 drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF 1 A Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Phønix A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U9 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF C Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF U9 piger 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U9 piger 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Stensballe B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

Arrangør: Dalby Gymnastikforening
Sted: Dalby Stadion
Adresse: Dalbyvej 118
Postnr: 6000
By: Kolding
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 02-06-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
BTA Jule Cup
27. - 28. dec
Åbne Herning mesterskaber 2018 i Futsal
10. mar 2018
Julestævne - Technica Cup - Støvring IF
27. - 30. dec
Pige pinsecup i Holmegaard
19. maj 2018
Baba`s Pizza CUP 2017
16. dec
Lammefjords Cup 2017
27. - 30. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter