Deltagere til Kiwi Cup Rosendal 2017 Spar Cup

(Tidligere Kiwi Cup Rosendal) Fair-play-stævne for de yngste årgange med fokus på bredden. Der tælles ikke point og mål og der er super gode ens præmier til alle. Vigtigt at ALLE får meget spilletid. Find os på Facebook "SPAR Cup Rosendal"

U10 Drenge (5M)  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farsø 1 A Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 2 B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 3 C Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Hadsund boldklub B Logo Hadsund boldklub Hadsund boldklub
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Rosendal 1 A Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 4 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Støvring IF B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold

U10 Piger (5M)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Jernepigerne C Logo Jerne IF Jerne IF
VFB B Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
VH08 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08

U11 Drenge (5M)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De Grønne Helte C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Rosendal 1 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal U12 piger C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
VFF 2 C Logo Viborg FF Viborg FF
VFF 3 C Logo Viborg FF Viborg FF
VFF1 C Logo Viborg FF Viborg FF

U11 Piger (5M)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje piger B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Hadsund TØZERNE B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Mariager B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
PFU05 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PFU05
Rosendal Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold

U5 Mix (3M)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hobro Ik 1 Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 Logo Hobro IK Hobro IK
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
U5 Drible-drengene C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
U5 Finte-fyrerne C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
AaB U5 (1) Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AaB U5 (2) Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U6 Mix (3M)  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Doense/vebbestrup C Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Hobro IK Logo Hobro ik Hobro ik
IF Jarl Arden 1 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Rosendal 1 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Skørping 1 B Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Skørping 2 Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Støvring 1 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SVIF Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
Team Hørby Auto Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager IF
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
AaB U6 Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U7 Drenge (3M)  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
HB 1 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
HB 2 C Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hobro IK Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro ik 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
Houlkær IF Logo Houlkær IF Houlkær IF
Rosendal 1 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Vestbjerg 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SVIF
Vestbjerg 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SVIF
Vestbjerg 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SVIF

U7 Piger (3M)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Alliancen 1 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
IF Alliancen 2 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
ØHI PIGER C Logo Øster Hornum Idrætsforening Øster Hornum Idrætsforening

U8 Drenge (5M)  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dronningborg B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
FC Farsø B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Hobro IK Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro ik årg. 10 Logo Hobro IK Hobro IK
Jarl Arden 2 B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Jarl Arden 3 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Mariager IK B Logo Mariager Idræts Klub Mariager Idræts Klub
Rosendal 1 A Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Støvring IF 1 A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
VFF B Logo Viborg FF Viborg FF
Vorup FB2 C Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub

U8 Piger (3M)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosendal Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Terndrup IF Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U9 Drenge (5M)  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsund B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Hjallerup 1 C Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 C Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hobro IK 1 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 C Logo Hobro IK Hobro IK
If jarl arden B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IK Rosendal 1 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 3 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 4 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Løgstrup G&IF B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Nørager if B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager IF
VFB B Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U9 Piger (5M)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Jarl Arden Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Klejtruppigerne 1 C Logo BMK 90 BMK 90
Klejtruppigerne 2 C Logo BMK 90 BMK 90
Overlund GF 1 Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 2 Logo Overlund GF Overlund GF
Rosendal Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
ØHI PIGER C Logo Øster Hornum Idrætsforening Øster Hornum Idrætsforening

Arrangør: IK Rosendal Fodbold
Sted: Rosendal Stadion
Adresse: Døstrupvej 23
Postnr: 9500
By: Hobro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 14-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter