Deltagere til InterSport Otterup Cup 2017 for U12

Udendørs u12 stævne for B&C hold.Forpremiere til udendørssæsonen.Max 6 hold pr. niveau.Så skynd jer at tilmelde jer.Stævnet vil blive afviklet med 2 puljer á 3 hold.4 kampe til hver hold af 25 min.Der er fine eventpræmier til de 4 første placerede hold.

U12 B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Højby S&G B Logo Højby S&G Højby S&G
IF lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
SKR17 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby

U12 C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF C Logo Dalum IF Dalum IF
EGB C Logo Ejby IK Ejby IK
Ob C Logo Odense boldklub Odense boldklub
Otterup C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup B&IK U11 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
SKR17 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby

Arrangør: Otterup B&IK
Sted: OB & ik´s baner
Adresse: Bryggerivej 2
Postnr: 5450
By: Otterup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 12-03-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter