Deltagere til Lunderskov Cup

Lunderskov-Cup - Danmark "hyggeligste" ungdomsstævne - ALT er samler indenfor blot 500 meter. Stævnet er et breddestævne, der i år afvikles for 37. gang. I 2016 deltog 92 hold.

U11 (2007)D  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiansfeld IF B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
EGIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
EGIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Egtved IF C Logo Egtved IF Egtved IF
Gladsaxe-Hero U11 hold 1 C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Høje Kolstrup B81 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høje Kolstrup B81
Kolding IF Logo Kolding IF Kolding IF
Lunderskov Boldklub C Logo lunderskov boldklub lunderskov boldklub
OKS Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Sommersted if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sommersted if
U11 drengene B Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK

U11 (2007)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hammelev SUF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev
KB Kolding A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub

U12 (2006)D  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl SG&I 1 B Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
Ammitsbøl SG&I 2 B Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
BGIF 1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 3 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Brande IF C Logo Brande IF Brande IF
Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hero A A Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Hold B B Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub
Lunderskov 1 B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Rødekro IF B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U12 (2006)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
#Stolpe ud B Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Bbl pigerne A Logo Give fremad Give fremad
Hammelv SUF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev
IF's tøser C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet if 92 esbjerg
Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Nbsif A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U13 (2005)D  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
#no name C Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
B1903 C Logo B1903 B1903
Egtved If B Logo Egtved IF Egtved IF
Egtved IF C Logo Egtved IF Egtved IF
Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
GVI 1 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HSUF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Ind over til en nikker C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Jelling 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jelling 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LA Mini Stars C Logo Lysabild SG Lysabild SG
notmark C Logo Notmark SU Notmark SU

U13 (2005)P  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl SG&I 1 C Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
Ammitsbøl SG&I 2 C Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hammelev piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
IF92 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg IF 92
Lunderskov Boldklub C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Team Sporti Tøserne C Logo Tarp Boldklub Tarp Boldklub
U13 pigerne B Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
VB B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U14 (2004)D  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Forever A Logo Kolding IF Kolding IF
Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Haslev A A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HSUF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Lunderskov 1 B Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
Lunderskov 2 C Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
SGI/SSK 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI/SSK
SGI/SSK 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI/SSK
U14 drengene B Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK

U15 (2003)D  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl/Egtved 1 B Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
Ammitsbøl/Egtved 2 B Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
BNS C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
EIF/NSG 1 A Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
EIF/NSG 2 C Logo Ejstrupholm IF Ejstrupholm IF
Gråsten Boldklub C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HornbækSF A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
LA Stars C Logo Lysabild SG Lysabild SG
MFI Drengene A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MFI
Otterup U15 B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Ramløse C Logo Ramløse IF Ramløse IF

U15 (2003)P-11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hammelev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kolding Boldklub 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Vorbasse-Hejnsvig C Logo Hejnsvig Idrætsforening Hejnsvig Idrætsforening

U15 (2003)P-8  | Kvinder/Piger

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl SG&I C Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
BNS C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Dybbøl C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EGB Logo Ejby ik Ejby ik
Egtved IF C Logo Egtved IF Egtved IF
Girls in Black B Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Jelling FS C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
JyllingeFC dreamgirls B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
JyllingeFC powergirls B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
KBK Pigerne B Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
U15 piger Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub

U16 (2002)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 (2002)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 (2001)D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Drengerøv Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber
Gladsaxe Hero C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub

U18 (2000)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U18 (2000)P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Lunderskov Boldklub
Sted: Lunderskov Boldklub
Adresse: Reinholdts bakke 49
Postnr: 6640
By: Lunderskov
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2017>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 29-06-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Easter Open 2018
28. mar - 2. apr 2018
FCM SAMFUND Støttecup 4. af 4
24. - 26. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter