Deltagere til Karlslunde Påske Cup

Karlslunde IF inviterer til Påske Cup d. 8. og 9. april. Vi spiller i U7-U9, hvor der vil være præmier til alle.

U7 (2010) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Nif Logo Næstved IF Næstved IF

U7 (2010) B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden 1 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Brøndby 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
HGB 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holmegaard Boldklub
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Tune IF 2 B Logo Tune IF Tune IF

U7 (2010) C/D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden 3 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Brøndby 4 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 5 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 3 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Tune IF 1 C Logo Tune IF Tune IF
Vallensbæk Grøn Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF

U8 (2009) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Karlslunde A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC

U8 (2009) B  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Albertslund IF B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Bjæverskov U8 B Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
De Blå B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
FFB B Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
Greve Blå B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Karlslunde B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC 1 B Logo Solrød FC Solrød FC
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U8 (2009) C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Albertslund IF C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Greve Blå Kometer C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå Lyn C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Karlslunde C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB sort Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Tune IF 2 C Logo Tune IF Tune IF
Vallensbæk Gul Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF
Vallensbæk Sort Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vallensbæk IF

U9 (2008) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Karlslunde IF A1 A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U9 (2008) B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve Fodbold B B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HFC 2 Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HFC 3 Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Karlslunde IF 4 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF A2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF A3 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Lundegården 1 B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U9 (2008) C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve Fodbold C C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HFC 4 Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
HFC 5 Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Karlslunde IF 5 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 6 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Lundegården 2 C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tune IF 08 C Logo Tune IF Tune IF

Arrangør: Karlslunde IF
Sted: Karlslunde kunstbane
Adresse: Kongens Enge 42
Postnr: 2690
By: Karlslunde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2017>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 26-03-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter